Rockfest Pohořelice přivítal rockové stálice i italského hosta

Harlej / foto: Standa Vybíral

Pořadatelé z Pohořelic u Brna dokázali že se ničeho nebojí, a už vůbec ne covidového strašáka. Uspořádali první sobotu v září tradiční Rockfest před Pohořelicemi na osvědčeném místě mezi halami.

Festival se konal za krásného slunečného počasí, při kterém bylo před pódiem chvílemi i peklo. Oproti předchozím ročníkům se zvětšil prostor pro lidi a bylo i více výčepů. Účast byla ale tak vysoká, že při smůle výpadku jednoho z výčepů se začaly tvořit neoblíbené fronty na pivo. Lidé to vzali s pochopením a věděli, že vše si vynahradí při poslechu dobré rockové muziky.

Zahraniční host

Show odstartoval sólový zpěvák, host a kamarád pořadatele akce Jirky „Sklendy“ Sklenáře, Ital Angelo Onje Casadei. Všechny překvapila kvalita zpěvu i libé rytmy španělské kytary, které se na rozjezd velice hodily. V jeho podání zazněla i woodstocková pecka od Creedence Clearwater Revival.

Strideo a Ocelot: rozdílné zkušenosti, dobré přijetí

Druhá partička byla začínající kapela mladých kluků Strideo. Zde už burácela rocková kytara. I když většina zúčastněných tuto kapelu slyšela poprvé, podupávali si do rytmu. Jako třetí vystoupil Ocelot, ostřílená kapela s historií sahající až do osmdesátých let. Jejich vzorem jsou bezpochyby stále Motörhead, a to se odráží i v jejich tvorbě. Jako tradiční host Ocelotu vystoupila Štěpánka, která v posledních dvou letech tradičně zpestřuje jejich vystoupení. Příchod Ocelotu byl vidět i na plnícím se placu před pódiem, kde bylo plno jejich fans.

Debustrol: motorová pila řvala po celém areálu

Za bouřlivých ovací se jako další vřítil na podium „český Slayer“ Debustrol – rok od roku dokonalejší a na české poměry výjimečná kapela, která zaujme každého věrného thrashmetalistu. Martin Kolinss samozřejmě neopomněl vytáhnout svou oblíbenou motorovou pilu, jejíž řev se rozléhal po celém Rockfestu.

Ole Alkehol!

Připravenou „ornou půdu“ pak „osel“ ALKEHOL se svými alkohity, což se obecenstvu, v některých případech již lehce posilněnému alkoholem obecenstvu značně líbilo. Jsou to zkušení muzikanti, co nepokazí žádnou srandu, a to je vidět i na jejich show na pódiu. Ole ole ole ole, Alkehol, Alkehol!

SPS: pogotanečky a skok do lidí

Aby nebyli ošizeni vyznavači punkové muziky, vkráčela na podium česká legenda SPS, a tak pozvolna začaly pogotanečky před pódiem při hitech Ruská, Černá  ruka, Podivný dědictví a dalších. Při závěrečné skladbě si zpěvák Zdeněk Růžička neodpustil tradiční skok do lidí z pódia.

Velké ovace měli Harlej a Doga

Pak už nastala chvíle, kdy musel Martin Kolinss na pódium podruhé, a to jako basák skupiny Harlej, na kterou čekalo samozřejmě plno fanynek. Zazněly hity jako Přirození, Svařák, Strážní andělé atd. Akci zakončil tradiční každoroční host festivalu, kapela Doga, na kterého přijelo plno věrných fanoušků i z větší dálky, a tak při vystoupení vlály jejich vlajky.

Za rok v září nashledanou

Festival se vydařil a pár dní po skončení se na sociálních sítích objevila pozvánka na ročník 2022, kterého se i my rádi znovu zúčastníme, bude na co těšit. Již nyní je známo, které kapely se na jih Moravy do Pohořelic chystají. Očekávat můžete velká jména rockových festivalů jako Dymytry, Doga, Alkehol, Walda Gang, čistě ženskou sestavu Loretta či vzácněji vídané Krabat a Mr. Dynaboom. Příští Rockfest Pohořelice se koná 3. září 2022.

Text a foto: Standa Vybíral