Dymytry vyráží na turné s alby Neonarcis a Homodlak

Dymytry / foto: Honza Švanda

Je to již měsíc od posledního koncertu vydařené šňůry Monster Meeting, kterou jeli Dymytry s kapelou Traktor. A další turné Dymytry právě začíná.

Setlist bude tvořen pouze písněmi z alb Neonarcis a Homodlak

Hned následující den po odehrání poslední štace Monster Meetingu v Praze zveřejnili Dymytry na svém facebookovém profilu plány na letošní podzim a zimu. Turné o 11 koncertech začalo už v pátek 29. října v Pěnčíně a končí v sobotu 11. prosince v Českých Budějovicích. Turné je speciální hned v několika věcech: setlist bude postaven pouze na albech Neonarcis z roku 2012 a Homodlak z roku 2014.

 

Součástí koncertu budou dlouho nehrané skladby

Do koncertního programu tak budou zařazeny skladby, které Dymytry dlouho nehráli, což mohou být např. Lunapark, Síť pro sociály, Baskerville nebo Plameňáci. Dymytry dále pojedou celé turné sami, bez dalších kapel a obřích scén, na což jsme byli při Monster Meetingu zvyklí. Mnozí fanoušci tak budou moct zavzpomínat na roky před tím, než popularita Dymytry vystřelila raketově vzhůru, a také na skladby, které je k jedné z nejznámějších a nejúspěšnejších českých kapel přivedly. Další nevšední záležitostí je to, že kapela nechává volný prostor k výběru skladeb vám všem – stačí hlasovat na oficiálním webu Dymytry. Pro úplnost se sluší dodat, že pro Dymytry můžete také hlasovat v anketě Český slavík 2021, ve které se posledně umístili ve své kategorii na krásném 6. místě.

 

Vstupenky již k dispozici, očekávají se vyprodané sály

Vstupenky na toto turné jsou k dispozici v síti Ticketstream. V případě všech 11 zastávek se nebude jednat o žádné rozsáhlé prostory, jelikož kapela chce být svým fanouškům co nejblíž, proto doporučujeme s nákupem neotálet.

Zbývající koncerty Neonarcis Homodlak Remastered Tour 2021:

05. 11. – Karlovy Vary, Lidový dům
12. 11. – Pardubice, Klub ABC
13. 11. – Pelhřimov, Kulturní dům Máj
19. 11. – Prostějov, Společenský dům
20. 11. – Krnov, MC Kofola
03. 12. – Herálec, Kulturní dům
04. 12. – Kolín, Městský společenský dům
10. 12. – Plzeň, Depo2015
11. 12. – České Budějovice, Kulturní dům Vltava

 

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author