Turné Arakainu pokračuje šesti podzimními zastávkami

Jiří Urban, Arakain / foto: Honza Švanda

Arakain, stejně jako řada dalších velkých jmen české metalové scény, rozjíždí své podzimní turné Respiratour. To dohromady čítá šest koncertů.

Podzimní turné navazuje na úspěšné letní festivalové tažení

Po nemalém počtu letních festivalů, které Arakain prokládal svým samostatným open air turné, se tato česká metalová legenda vydává na krátké turné po kulturácích, které začalo 27. října v Hořovicích. Jádro setlistu stále tvoří dosud aktuální album Jekyll & Hyde, které kapela prokládá svými nesmrtelnými hitovkami jako Princess, Paganini, Ďábelská hra nebo Proč. Příští rok slaví Arakain 40 let své existence a ti znalí dobře vědí, že oslavy jubileí takových veličin bývají opravdu velkolepé. Zatím se však můžeme těšit na další koncerty, kde nás Arakain bude bavit novější tvorbou i skladbami z plodných let osmdesátých a devadesátých.

 

Po dlouhých letech došlo ke změně na postu baskytaristy

Nedávno přišla ze strany kapely smutná zpráva – dlouholetý baskytarista Zdeněk Kub, který v Arakainu působil celých 35 let, se rozhodl opustit kapelu. Jeho post dočasně obsadil Marek Loučka z kapely Forrest Jump, který si už v minulosti s Arakainem zahrál. Kdo zaplní tento post jako plnohodnotný člen, se však dovíme až později.

Lístky stále jsou

Arakain se těší na setkání se svými fanoušky na koncertech turné Respiratour 2021. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketstream a seznam zbývajících koncertů přinášíme zde:

  • 04. 11. – Plzeň, KD Šeříková
  • 19. 11. – Brno, Klub Semilasso
  • 20. 11. – Vysoké Mýto, M-klub
  • 21. 11. – Praha, Lucerna Music Bar
  • 26. 11. – České Budějovice, KD Vltava

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author