Do pražské Meetfactory přijedou Dark Tranquillity a Ensiferum

Dark Tranquillity, Mikael Stanne / foto: Honza Švanda
V polovině dubna k nám zavítá švédská melodic deathmetalová formace Dark Tranquillity. Spojí síly se svými finskými bratry Ensiferum, kteří patří mezi přední světové folkmetalové kapely.

Koncert připadá na sobotu, vstupenky jsou stále k dispozici

16. dubna přivítáme v MeetFactory v Praze kapely Dark Tranquillity a Ensiferum. Datum koncertu připadá na sobotu 16. dubna, což jistě hraje do karet mnohým fanouškům, kteří si budou chtít protáhnout následné vstřebávání zážitků. Vstupenky na koncert dvou metalových velikánů, které jsme u nás hezkých pár let neviděli, jsou stále k dispozici v síti Ticketmaster.

Po třech letech a s výrazně obměněnou sestavou se k nám Dark Tranquility vracejí

Dark Tranquillity jsou součástí tzv. Gothenburgské deathmetalové vlny ze začátků 90. let, kdy tento žánr významně ovlivňovali vedle svých krajanů In Flames nebo At the Gates. Frontman a zakládající člen Mikael Stanne krátce zpíval i v powermetalových Hammerfall, později se však začal naplno věnovat své kmenové kapele, která dosud vydala dvanáct studiových alb. Tím posledním je Moment, které vyšlo předloni a během současného evropského turné tvoří páteř jejich setlistu. V témže roce přišlo do kapely nové kytarové duo sestávající z Christophera Amotta (ano, tušíte správně – jde o bratra Michaela Amotta z Arch Enemy) a Johana Reinholdze. A nyní se k nám po třech letech tito oblíbení Švédové konečně vrací.

Po třech letech jsou Ensiferum opět v pětičlenné sestavě

Švédská folkmetalová stálice Ensiferum není pro české fanoušky žádnou neznámou. Sestava kolem mozku kapely Markuse Toivonena patří mezi pravidelné účastníky našich největších metalových festivalů. O pořádný moshpit při jejich koncertech nikdy není nouze. Stejně jako Dark Tranquillity, i Ensiferum vydali své dosud poslední album před dvěma lety. To nese název Thalassic a rovněž tvoří převážnou část setlistu skladeb hraných v současnosti. V jejich setu samozřejmě nemohou chybět ty nejznámější skladby, jako jsou In My Sword I Trust nebo From Afar. Do řad Ensiferum se navíc přidal klávesák Pekka Montin, což opět obohacuje zvuk kapely.

Na české štací se v roli hostů představí Deserted Fear a Vinegar Hill

Pro tuto část turné se k oběma hlavním aktérům přidají němečtí deathmetalisté Deserted Fear a rakouská melodic deathmetalová pětice Vinegar Hill. První jmenovaní letos slaví 15 let od vzniku a k tomuto jubileu mají pro deathmetalové nadšence dárek v podobě nového alba Doomsday. To samé výročí mají i melodici Vinegar Hill, kteří teprve před pár dny přišli s novou deskou Earthbound. Budeme tak jedni z prvních, kdo uslyší naživo tvorbu těchto mladších metalových formací.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, videa: YouTube.com