První klubový koncert: Panoptiku to slušelo na Staré Střelnici

Panoptiko / foto: Jirka Wasserbauer
Včera před naší redakcí zastavil zlatý kočár kapely Panoptiko tažený černým čtyřspřežím, aby nám doručil fotoreport z historicky prvního sólového klubového koncertu této tajemné eskadry.

The Middle of the Sandwich: moderní rock-pop z Olomouce

Koncertní večer na pódiu hranického Divadla Stará Střelnice zahájila mladá olomoucká parta The Middle of the Sandwich, která předvedla výborný set moderního rock-popu se spoustou nejen melancholických atmosfér a nálad, kořeněných výbornými hudebními výkony.

Panoptiku to sluší i v klubu

Po krátké pauze do tajemně zářícího, zcela zaplněného sálu již začaly znít první tóny symfonického intra, které odstartovalo vystoupení Panoptika. Od úvodního tónu prvního songu s názvem Poslední tango nenechala parta Panoptiko nikoho na pochybách, že jí sluší nejen velký prostor festivalových pódií, ale že má co nabídnout a předat v prostředí klubu, kde je s fanoušky v přímém kontaktu. Pódium rámovala scéna času, pro Panoptiko již typická, kterou podpořily netradiční kostýmy a masky, jež symbolizují známou podstatu a důvod příchodu kapely do našich časů.

Hudba Panoptika má náměty z celého světa a z každé doby

Parta okolo frontmana Lorda Panoptika sázela do rozpáleného sálu song za songem, a tak nechyběl satirický  Všudebil, nové potvrzující rozměry nabral v současné situaci Rasputin. Muzikantská kvalita nesmrtelných poetů party Panoptiko se vyřádila po Pyramidě, při Hej Svatý a Řvát. Následně před více než třemi stovkami aplaudujících nadšených tanečníků, kteří přijali role návštěvníků velkého bálu, gradoval koncert písněmi Gilotina, Escobar, Sancho Panza a démonickou Bathory, při které zpíval slova refrénu už celý sál.
Večer zakončilo Panoptiko vyžádanými  přídavky Dýchám, a jako překvapení propojili zdánlivě nemožné: nechali kapelu Pantera potkat se s Hapkou a Horáčkem ve skvělé parafrázi Walk/S cizí ženou v cizím pokoji.

Ještě nemají ani rok, a už jsou populární

Panoptiko se během svého historicky prvního samostatného klubového koncertu neopíralo o falešnou podporu stovek světel a tisíců decibelů zvukového výkonu, ale o skvěle prezentovanou, skoro až divadelní show. Tu od bicích bezpečně řídil Don Balkoni, basu vedl Segñor Farkas, na kytaru hrál a solil Dr. Konektor. Dva frontmanimultiinstrumentalista Baron von Telephon a přesvědčivým hlasem vládnoucí Lord Panoptik – dokazovali, že překvapivě početný zájem publika o kapelu, která až v červnu oslaví první rok existence v této naší době a v našem světě, není náhodný.

Podepsali, na co přišli

Ve foyer nádherného divadla Stará Střelnice, které vytvořilo nejlepší možnou kulisu této odlišující se kapele a jejímu prvnímu klubovému koncertu, pak proběhla podpisová foto-afterparty k debutovému albu kapely Panoptiko Poslední tango.
Text a foto: Jirka Wasserbauer