Helloween s Hammerfall zasadili Praze řádný powermetalový úder

Helloween, Michael Kiske/foto: Honza Švanda
Po několika odkladech to konečně vyšlo – německá powermetalová legenda Helloween se tuzemským fanouškům představila v pražské O2 Aréně, záda jim kryli neméně oblíbení Švédové Hammerfall.

Koncert Hammerfall skončil zažehnutím všech metalových srdcí

Koncert, na který přes dva roky čekali především fanoušci power metalu, odstartoval krátce po půl osmé prvními tóny nové skladby Brotherhood z dílny švédských borců Hammerfall. Jak avizoval frontman Joacim Cans, kapela v setlistu nepostrádala pestrost, kdy vedle téměř nezbytných skladeb jako Any Means Necessary, Renegade nebo Bloodbound zařadila i ty déle nehrané. Jmenovitě The Metal Age nebo krásnou baladu Glory to the Brave ze stejnojmenné debutové desky, od jejíhož vydání letos uplynulo 25 let. Z nové desky Hammer of Dawn se do setlistu vešly ještě stejnojmenná klipovka nebo Venerate Me. Před skladbou Let the Hammer Fall nechyběl klasický dotaz směrem k fanouškům, kdo už někdy na koncertu Hammerfall byl, načež Joacim přivítal všechny nově příchozí do rodiny songem Let the Hammer Fall; došlo i na představení jednotlivých členů kapely. Závěr obstarala klipovka Hammer High, a jak jinak by mohl koncert těchto švédských mágů končit, než zažehnutím metalových srdcí všech příchozích – Hearts on Fire!

Dlouholetý zpěvák a dva navrátilci

Helloween měli k dispozici opět trio hvězdných frontmanů, kdy dlouholetého zpěváka Andiho Derise doplňovali návrátivší se legendy Michael Kiske a Kai Hansen. Propracovaná projekce za pódiem parádně dokreslovala atmosféru.

Novinky poprvé naživo v Česku

Hned na úvod se o slovo přihlásil nový song Skyfall, záběry z videoklipu k němu běžely na projekci. Nové album, názvem shodné s názvem kapely, do setlistu dále promluvilo skrze skladby Mass Pollution, Angels a Best Time.

Vévodil časem prověřený repertoár

Většina setu byla ovšem postavena na tom nejlepším z tvorby Helloween, na časem prověřeném repertoáru kapely. Fanoušci si zazpívali při baladách A Tale That Wasn’t Right nebo Forever and One, Michael Kiske prokázal své vokální kvality v nesmrtelných skladbách Dr. Stein nebo Future World. Kai Hansen se krátce osamostatnil na postu frontmana a přehrál s kapelou v kuse několik skladeb ze začátků Helloween, příjemným kytarovým sólem se blýskl Sascha Gerstner. Závěr koncertu patřil dlouhé a pestré skladbě Keeper of the Seven Keys, sbory fanoušků phttp://sak vynikly při finále s I Want Out.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda