Visions of Atlantis v pirátském hávu zavítají do Prahy a Zlína

Visions of Atlantis/foto: Stefan Heilemann/poskytnuto agenturou Pragokoncert

Po úspěšném koncertu na letošním ročníku festivalu Masters of Rock se k nám vrací rakouská symphonic metalová formace Visions of Atlantis. S sebou budou mít zajímavé hosty – Xandrii a Ye Banished Privateers.

Pirátská skvadra Ye Banished Privateers vše odstartuje, Xandria přivítala novou zpěvačku

Švédští piráti Ye Banished Privateers jsou jako stvoření pro toto turné, jelikož je s novou deskou Visions of Atlantis, pojmenovanou Pirates, spojuje společná tématika. Tato početná skvadra má ve svém arzenálu i lidové nástroje, jejichž využití jen umocňuje folk metalového ducha těchto veselých Skandinávců. A nové album A Pirate Stole My Christmas slibuje naladit fanoušky na tu pravou metalovou veselici. Druhým hostem bude německá symphonic metalová stálice Xandria, která po mnohočetných rošádách, zejména na postu zpěvačky, přivítala ve svých řadách pohlednou černovlásku Ambre Vourvahis. Nové singly Reborn a You Will Never Be Our God potvrzují, že se kapela tímto výběrem trefila do černého, a my se tak můžeme těšit na salvu příjemného symfonického metalu se zpěvnými refrény a chytlavým projevem Xandrii vlastním.

Úspěšný koncert na Masters of Rock přiměl Visions of Atlantis k návratu

Stejně jako na minulém albu Wanderers, i tentokrát se Visions of Atlantis ve své tvorbě vydávají novým směrem. Zlákaly je divoké vody oceánů a pirátská tématika, která se odráží jak v textech, tak i v jejich pódiové stylizaci. Novou tvorbu jsme mohli slyšet na letošním ročníku festivalu Masters of Rock, kde kapele asistoval český orchestr Bohemian Symphony Orchestra. Tento koncert si jak kapela, tak i mnozí fanoušci velmi pochvalovali, a tak není žádným překvapením, že se k nám tato oblíbená formace, s pohlednou Clémentine Delauney v čele, plánuje vrátit. A slibuje opět originální a příjemný koncertní zážitek, kde vedle nové tvorby nabídne průřez svou pestrou diskografií.

Turné Symphonic Metal Nights bude mít hned dvě české zastávky

Turné pojmenované Symphonic Metal Nights bude u nás mít hned dvě zastávky. Poprvé piráti zaútočí v pátek 16. září v pražském klubu Storm. O den později se pak veškeré dění přesune do zlínského Masters of Rock Café. Vstupenky jsou stále k dispozici v sítích Ticketportal, Ticketstream, Ticketmaster a na webu festivalu Masters of Rock.

Text: Mates Šimek, foto: Stefan Heilemann/poskytnuto agenturou Pragokoncert, video: YouTube.com