Pro-Pain v Brně: Agresivní, ale poctivý hardcore

Pro-Pain/foto: Jiří Kunčík
Brněnský klub Melodka skoro po třech letech opět obsadili matadoři z Nového Yorku Pro-Pain. Na pomoc si přizvali thrashmetalovou bandu z Blanska Death on Arrival, která koncert zahájila spolu s místními Ten Sticks.

Dead on Arrival se vydali dobýt i Melodku

Dead on Arrival jsou mladou tříčlennou thrashmetalovou kapelou vzniklou roku 2015, kterou ovlivnily kapely jako Metallica, Megadeth, Slayer, Black Sabbath nebo Sepultura. V roce 2017 vydali své první EP Death Is Coming a vydali se dobývat nejen místní kluby, ale i pódia většího rázu. Na jejich set fanoušci zatím pokukovali zpovzdálí a lehce si podupávali do rytmu deathmetalových songů.

Ten Sticks se nám dostali Přes hlaveň do hlavy

Nástup brněnských Ten Sticks už vyčkávalo víc a víc lidí, a začínalo být pěkné horko. Tuhle bandu znám od jejich vzniku v devadesátých letech a jejich vývoj stále sleduji. Ten Sticks od roku 2014 zůstávají ve stejné sestavě a jejich crossover/nu-metal letos obohatilo jejich poslední EP s názvem Přes hlaveň do hlavy, které obsahuje čtyři skladby a bylo nahráno ve studiu Sonidos. A jejich plány do budoucna? Nahrát další řadovou desku a určitě koncertovat. Momentálně je můžete i slyšet na rádiu Hey. Díky, kamarádi. A jak je přijalo publikum? Tahle brněnská partička je na Melodce jako doma a bylo vidět, že i fanoušci je opět rádi vidí. Jejich songy tak zpívali skoro všichni a bylo vidět, že i ty nové mají naposlouchané.

Pro-Pain: základní složka playlistů fans tvrdé hudby

Téměř plný klub již očekával svou dnešní hvězdu Pro-Pain. Agresivní, ale poctivý je hardcore pionýrů tohoto žánru v čele s posledním zakládajícím členem v sestavě, frontmanem Garym Meskilem. Od vydání svého debutového alba Foul Taste Of Freedom se Pro-Pain stali základní složkou playlistů posluchačů tvrdé hudby po celém světě. V průběhu své třicetileté kariéry kapela stále mají co nabídnout a jejich již patnácté řadové album Voice of Rebellion (2015) je toho důkazem. Díky všem, kdo přišli, a klubu Melodka za nostalgickou vzpomínku na tyhle matadory. I mně se dneškem splnil sen vidět je konečně naživo a mohl jsem si tak odškrtnout další kolonku v seznamu splněných přání. Bylo to prostě perfektní od první do poslední vteřiny. Díky, díky, a ještě jednou díky.

Text a foto: Jiří Kunčík

Author