Metalová legenda In Flames společně s At The Gates a dalšími již tento týden v Praze

In Flames/poskytnuto s TZ od Rock for People Concerts
Do České republiky se vrací jedna z největších metalových kapel současnosti – In Flames. Pražská show proběhne ve středu 16. listopadu v rámci série Rock for People Concerts v Malé sportovní hale a speciálními hosty budou At the Gates, Imminence a Orbit Culture.

V Praze jistě uslyšíme i některé nové skladby

In Flames si v minulosti vysloužili hned tři nominace na cenu Grammy. Poslední desku I, The Mask natočili pod vedením taktéž na Grammy nominovaného producenta Howarda Bensona (např. My Chemical Romance, Motörhead). Album se umístilo na prvních příčkách nejlepších rockových a metalových počinů ve Švédsku, Rakousku, Německu, Kanadě i USA. Živě ho mohli slyšet návštěvníci Rock for People 2019. Nyní již všichni příznivci kultu „In Flames We Trust“ netrpělivě vyhlíží začátek příštího roku, kdy vyjde nová deska Foregone. Pražský koncert z ní nabídne zajisté některé novinky.

Hlavním cílem vždy bylo posouvat se dopředu

Rodáci ze švédského Göteborgu se během své třicetileté kariéry nikdy neutápěli ve vzpomínkách na minulost, hlavním cílem bylo vždy posouvat se vpřed. O tom svědčí také jejich hudební vývoj – od melodického death metalu s folkovými prvky k čistému death až trash metalu. In Flames hrají od roku 1990 a jejich unikátní přístup, zachycený dosud na třinácti albech, je fanoušky i recenzenty kvitován s nadšením.

Foregone: balanc mého minulostí, přítomností a budoucností

10. února 2023 vychází kapele In Flames nové album Foregone, které podle některých představuje jejich novou éru. Frontman Anders Fridén zmiňuje, že cílem bylo album založené především na zvuku kytar a má mít silný základ v basech a bicích. Foregone má symbolizovat balanc mezi minulostí, přítomností a budoucností. Deska zahrnuje frustraci a zlost z dob pandemie, ale také ten skvělý pocit, že kapela může opět vystupovat naživo.
Vizuál albu stvořil Oleg Rooz, ukrajinský grafik, který použil technologii umělé inteligence. Ta také vyprodukovala video k prvnímu vypuštěnému singlu z tohoto alba Foregone Pt. 1. Jako jedna z prvních kapel, které při natáčení videoklipu využily umělou inteligenci, zůstávají In Flames na špici.

Text a foto: TZ poskytnuto Rock for People Concerts, video: YouTube.com

Author