The Legends Rock Fest v Hořicích už má venku kompletní sestavu kapel

Škwor po vystoupení na The Legends Rock Fest 2022 a fans/foto: Honza Švanda
The Legends Rock Fest je tradičně prvním festivalem u nás, který zveřejňuje kompletní line-up: již na podzim víme, na které kapely se těšit a který den vystoupí. Odměnou za takovou vstřícnost je spousta věrných fanoušků z celé republiky, kteří na festival jezdí pravidelně každý rok. Příští ročník se koná 20.-22. července 2023.

Areál Zahrada: plocha s pódiem i odpočinek ve stínu

Po třetí sezóně provozu se již dá říci, že se Areál Zahrada v Hořicích a okolí etabloval pro pořádání kulturních událostí pro širokou veřejnost, školních či soukromých akcí. Má to své důvody: tento příjemný areál je skutečná velká zahrada, nabízející jak plochu s pódiem, tak spoustu místa pro odpočinek ve stínu vzrostlých stromů. Na akcích je samozřejmostí bohatý výběr občerstvení, zázemí pořadatelé každým rokem vylepšují. Atmosféru doplňují různá speciální zákoutí jako pexeso s fotografiemi z minulých ročníků, vlajky vítězů divácké soutěže o nejoblíbenější kapelu či dřevěné sochy rozeseté různě po areálu.

The Legends Rock Fest dostojí svému názvu

Vrcholem sezóny v Areálu Zahrada je samozřejmě The Legends Rock Fest, který se zde koná vždy třetí týden v červenci. Typická červeno-béžovo-černá výzdoba z dílny grafika Ivo Vičara již z dálky hlásí, co se tady bude dít: opět přijede česká rocková a metalová klasika, doplněná o ty, kteří už mají své publikum, ale hvězdná sláva je spíše teprve čeká. Tak dostojí festival svému názvu: zve na své pódium legendy, ale zároveň dává dalším kapelám příležitost postoupit na své hudební dráze zase o trochu dál a výš.

Officiální video z letošního ročníku

Warm-up párty se speciálním hostem

A jako první festival u nás odtajňuje The Legends Rock Fest již na podzim kompletní sestavu kapel. Na čtvrteční warm-up párty zajistili pořadatelé tentokrát speciální vystoupení: do Hořic přijede Miloš Meier se svým bubenickým programem Drumming Syndrome. Místní prostředí dobře zná z minulých let jako člen Dymytry, teď poprvé předvede na zdejším pódiu svůj um i sólo.

Pátek: Arakain, Walda Gang i Černá

První „oficiální“ den festivalu, tedy ten páteční, nabídne řadu známých jmen české rockové a metalové scény. Po dvou letech se do Hořic vrací Arakain, ještě déle jsme tu neviděli Walda Gang a Alkehol. Hodně fanoušků má vždy pod pódiem východočeská parta Komunál, oblibě se těší i De Bill Heads, mladší publikum přiláká kapela Černá.

Sobota: od Škworu po Lorettu

V sobotu se také můžete těšit na zajímavý program. Mezi oznámenými jmény jsou například Soumrak, Loretta či relativně nová, ale z ostřílených muzikantů sestavená kapela Jacker’s. Loňský ohlas na kapelu Panoptiko povzbudil pořadatele pozvat ji znovu. A sobotní večer pak přivítá čtveřici největších oblíbenců publika druhého festivalového dne – Harlej, Škwor, Dogu a Trautenberk.

Celofestivalové vstupenky jen do konce roku

Celofestivalové vstupenky jsou již v prodeji. Pozor, můžete je zakoupit jen do konce roku. Od ledna budou v předprodeji již jen jednodenní lístky. Dále jsou v prodeji i sety pro dva. Set obsahuje dvě vstupenky, dvě trička a samolepky. Vše je možné zakoupit na webu festivalu.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author