Kapela Škwor zavítala s akustickým koncertem do Hradce Králové

ŠKWOR/foto: Magda Šotolová

Svátek svatého Martina, zvláště pokud tento den připadne na pátek, lze oslavit různě. Třeba ochutnávkou mladého vína nebo nad pořádnou porcí dokřupava vypečené husičky. Hradečáci měli letos ještě jednu možnost. Strávit večer nabitý příjemnou muzikou.

Bez napětí

Akustické turné, které kapela Škwor podnikla před třemi lety, se setkalo s velkým ohlasem fanoušků. Není proto divu, že se jej kapela rozhodla zopakovat a na letošní konec roku si naplánovala Unplugged Tour 2022 – dvanáct zastávek v rámci Čech a Moravy. V pátek 11. listopadu zamířili Škwoři do Denoche Music Hall v Hradci Králové.

Hradec Králové vyprodán

V Hradci Králové kapelu přivítala skvělá zpráva – koncert se vyprodal již v předprodeji a na místě tak již nebyly vstupenky k dostání. Takže ti, kteří s jejich nákupem nezaváhali, si krátce po sedmé hodině v prostorách klubu mohli vystát frontu na autogramiádu kapely nebo se s příjemně naladěnými muzikanty nechat vyfotit.

Příjemně strávený večer

Samotný koncert odstartoval v půl deváté. Na komorně osvětlené jeviště, netradičně obohacené o bílý klavír, nastoupila klasická sestava kapely Škwor rozšířená o klavíristu Filipa Vavřičku a hráče na violoncello Marka Nováka. Otvírákem večera byla skladba Už je to tak dávno, v jejíchž rytmech přítomní fanoušci okamžitě roztáli. Druhou v pořadí pak byla skladba Kámen. Jak ona, tak všechny ostatní písně dostaly pro toto turné speciální akustické aranže. V setlistu, který kapela připravila, bylo nejčetněji zastoupeno aktuální album Tváře smutných hrdinů a dále alba Sliby & Lži, Drsnej kraj a Uzavřenej kruh. Zbytek z celkových pětadvaceti songů tvořil výběr těch největších hitů kapely. Muzikanti mezi sebou na pódiu vtipkovali a v publiku snad nebylo jediné osoby, která by se nebavila. Příjemný večer zakončovala po desáté hodině tradiční Mý slzy neuvidíš.

Text a foto: Magda Šotolová

Author