David Ellefson zavítá do ČR, vystoupí mimo nejčastější koncertní cíle zahraničních hvězd

David Ellefson/foto: Honza Švanda

Poprvé se svým sólovým projektem přijíždí do České republiky David Ellefson. Spoluzakladatel thrashmetalové legendy Megadeth a jeden z nejuznávanějších metalových baskytaristů zahraje ve městě, které nebývá častým koncertním cílem zahraničních hudebníků.

Jeden z velkých heavymetalových svátků

David Ellefson a Jeff Scott Soto vydávají nyní album, o kterém se mluví jen v superlativech. Ellefson zároveň získal ocenění Grammy jako metalový baskytarista roku. Následující evropské turné David Ellefson Bandu, jehož jsme součástí, je plné očekávání a je bezpochyby jedním z velkých heavymetalových svátků. Do České republiky se David Ellefson podívá 22. února 2023, kdy odehraje koncert v Městském společenském domě v Kolíně.

Předpokládaná sestava:
David Ellefson – bass, voc
Andrea Martongelli – guit (Ellefson, Arthemis, Power Quest)
Damiano Borgi – voc (Stage Of Reality)
Roberto Pirami – dr (Blaze Bayley, Vinnie Moore)

Metalcraft hráli před Loudness nebo Chrisem Holmesem

Celý večer otevírá osvědčená tuzemská metalová formace Metalcraft, kterou můžete znát nejen z výborného alba Cannonball, ale také z mnoha odehraných koncertů, ať samostatných, či předskakování legendám jako Loudness a Chris Holmes z W.A.S.P.

Třicet let v Megadeth

Spolu s Davem Mustainem byl zakládajícím členem, spoluautorem mnoha skladeb a nezdolným pilířem tohoto monstra, kde působil od roku 1983 do roku 2002. Poté se od skupiny odpojil a v následujících letech se objevoval ve formacích Temple Of Brutality, F5 nebo Killing Machine.
A protože, jak známo, stará láska nerezaví, vrátil se do mateřské kapely v roce 2010 a setrval až do loňského roku, kdy odešel podruhé. Nicméně v Megadeth má za sebou dohromady 30 let, stovky koncertů po celém světě a spoustu zlatých i platinových alb.

Sólo

V roce 2021 založil David Ellefson vlastní projekt The Lucid a v roce následujícím jsme ho mohli vídat v řadách heavymetalových Dieth. Mezitím pracoval na vlastních věcech pod hlavičkou Ellefson, spolupracoval na mnoha projektech, natočil skvělé album coververzí No Cover.

Text: TZ poskytnutá pořádající My Guitar Straps, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author