Kurtizány z 25. avenue vítal v Praze první sníh

Dan Kurz, Kurtizány z 25. avenue/foto: Petr Hanč
18. listopadu, den po státním svátku, pátek, to se nabízí vzít si dovolenou a udělat si prodloužený víkend. A proč si večer nezpříjemnit koncertem? V pražské Malostranské Besedě se něco děje… Kurtizány z 25. avenue si tam střihly koncert.

Speciální ručně tetovaný merch

Na  Malostranském náměstí se už asi hodinku před zahájením akce ozývají tóny známých songů. Parta kolem Tomáše Varteckého zvučí a připravuje se. První fanoušci míří do šatny a na bar, někteří pak ještě zamíří okouknout stánek s merchem, kde najdou nová trička, a nechyběl ani ručně tetovaný merch od zpěváka Dana Kurze – mimochodem skvělá práce.

Známé pecky i novější písně 

Koncert začíná…a padla zmínka, že to je vlastně přesně na den 33 let od prvního koncertu Kurtizán. Začalo se songem Den Soud, nechyběly největší hity jako Strážná věž, Maso, V peřinách, Ubiquity 5 s vánočním textem (Byla zima a taky svátky, my se těšili na protilátky, nikdo nečekal na Santa Clause). Zazněly také songy z poslední desky Honzíkova cesta (vydána 17. listopadu 2020) – Gréta, Julie, Tommy, dále došlo na čerstvou novinku Streptokok. Jako poslední přišla pecka Omylem a na pódium byla přizvána Tomášova partnerka Anna K. Koncert měl skvělou atmosféru a dynamická hra celé kapely to jen podporovala. A všechny pak už čekala venku první sněhová nadílka.

Text a foto: Petr Hanč

Author