Po dvou a půl letech čekání: Nightwish přijedou s novým albem do O2 areny

Floor Jansen, Nightwish/foto: Honza Švanda
Dlouho očekávaný a několikrát odložený koncert finských Nightwish je konečně na dohled. Již příští týden přijedou do Prahy v rámci turné k aktuální desce Human :II: Nature. Dne 21. prosince 2022 by při této události rozhodně neměl chybět žádný fanoušek symfonického metalu.

Dvě rány osudu. Nightwish však nesložili zbraně a vrací se v plné síle

Již letos ve Vizovicích nás Nightwish svou úžasně propracovanou show navnadili na třikrát překládaný koncert v pražské O2 areně. Nové album Human :II: Nature opět sbírá úspěchy po celém světě a kapelu posouvá o další úroveň výše. Vřelého přijetí se dočkal už první zveřejněný singl Noise, ke kterému byl natočen poněkud bizarní videoklip. Tuto skladbu zařadili Nightwish také do svého momentálního pravidelného setlistu. Během koncertního půstu však došlo ke dvěma zásadním událostem. Z osobních důvodů se rozhodl ukončit své působení dlouholetý baskytarista a zpěvák Marko Hietala, kterého zastoupil Jukka Koskinen z finských Wintersun. Frontmance Floor Jansen navíc byla nedávno diagnostikována rakovina prsu, nyní je již však naprosto zdravá a opět v plné síle rozdává radost fanouškům svým skvělým zpěvem.

Po třech letech, na stejném místě a s novým repertoárem

V O2 areně se opět můžeme těšit na pestrou a propracovanou podívanou. Koncerty Nightwish zdobí projekce zobrazující motivy krásné přírody, dále také pyroefekty, světelná show, a to celé dohromady vytváří nezaměnitelný hudební a vizuální zážitek. Důkazem toho budiž například dosud poslední samostatný český koncert před třemi lety rovněž v O2 areně, kde fanoušci slyšeli řadu dlouho nehraných skladeb. Ten letošní však bude patřit především aktuálnímu albu. Nightwish však rozhodně neopomenou i něco ze své starší tvorby. Kapela i fanoušci se již těší na tento společný metalový večer, na který se bude ještě dlouho vzpomínat.

Úvod obstarají finští industrialisté Turmilon Kätilöt a powermetaloví Beast In Black

V roli předkapely se stejně jako před třemi lety představí mezinárodní powermetalové uskupení Beast In Black. Také s touto vycházející hvězdou jsme měli tu čest letos ve Vizovicích a ještě před jejich jarním vyprodaným samostatným koncertem se s nimi potkáme znovu. Beast In Black momentálně koncertují na podporu svého nového alba Dark Connection, které je plné chytlavých, melodických skladeb.
Roli druhé předkapely obstará finská šestičlenná industrial metalová skvadra Turmilon Kätilöt. Jejich úderné a svižné skladby kombinující těžkotonážní metalovou muziku s porcí pestrých a nadupaných samplů dovedou fanoušky pořádně rozdovádět. Kapel to dokazuje i na svém dosud posledním albu Global Warning. A měli by to být právě oni, kdo odstartuje tento metalový večírek.

Zásoby vstupenek se rychle tenčí, koncert je již za týden

Poslední volné vstupenky jsou stále k dispozici v síti Ticketportal a Ticketmaster. Kapela i fanoušci na tento večer čekali téměř dva a půl roku, těšení a radost tedy budou minimálně dvojnásobné.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com