Forrest Jump mají singl a klip s drsným názvem, ale jemným aranžmá

Forrest Jump, Pepa Michálek/foto: Honza Švanda
16. prosince 2022 vychází další z řady videosinglů moravské kapely Forrest Jump s názvem Do krve. Po coveru známé písně od Fleretu Zafúkané a po spolupráci s Honzou Toužimským (Arakain) i Martinem Kapkem (Traktor) na songu Truet se Forrest Jump opět vydali na pole neprobádané.

Akusticky provedená skladba

Píseň Do krve je jednoznačně nejjemnější zatím zveřejněnou skladbou z aktuální tvorby kapely. Zároveň se jedná o první počin v čistě akustickém provedení po téměř patnácti letech od písně Vzpoura (album Orgasmix).

Frontman je poprvé také autorem hudby

Pro akustické aranžmá se kapela rozhodla poté, co byl song připraven v syrové elektrické podobě, protože téma a intimita textu si dle slov kapely tuto úpravu vyžádaly. V textu je silně cítit osobní zpověď i jakési sebeuvědomění, když Pepa Michálek zpívá: „Často se hádám do krve a všechno většinou chci prostě teď a hned, protože čím dál míň mívám poprvé, ale čím dál tím víckrát naposled.“ Přesto tato skladba skrývá jedno „poprvé“ za téměř dvaadvacet let fungování Forrest Jump: Pepa alias Michail Fabien je tentokrát kromě textu také autorem hudby.

Videoklip vsadil na osvědčeného koně

Klipové zpracování má na svědomí dlouholetý kamarád a spolupracovník kapely Jirka Kobylanský, který přesně vystihl intimitu písně a svým minimalismem jí dodal další rozměr. Vkusně zakomponované záběry z historie kapely výborně podtrhují celkovou atmosféru.

Deska na obzoru, křest v Luhačovicích

Forrest Jump slibují na jaře 2023 nové album, jehož název odtajní do konce roku. Dle slov kapely by mělo jít o jedenáctipísňovou kolekci, která bude dle již zveřejněných singlů velmi rozmanitá. Album představí na jarním klubovém turné, v rámci nějž proběhne 6. května 2023 v Luhačovicích křest desky.

Text: TZ managment kapely Forrest Jump, foto: Honza Švanda