Palaye Royale se vracejí s novou deskou do milované Prahy

Palaye Royale/foto: TZ od pořádající agentury Rock for People
S horkou novinkou v podobě nové desky Fever Dream se 20. ledna do Prahy vrací Palaye Royale. Malá sportovní hala se tak opět rozezní v rytmu tempa špinavého rock’n’rollu, drzého punkového vokálu a smršti rockových riffů, které nenechají nikoho v klidu.

V hlavní roli Karlův most

Populární kanadsko-americká kapela v čele s Remingtonem Leithem, Sebastianem Danzigem a Emersonem Barrettem si naše hlavní město oblíbili natolik, že zde natočili několik klipů včetně toho posledního k singlu Oblivion. V hlavní roli v něm hraje Karlův most a další malebná zákoutí centra města. Praha bude pro Palaye Royale vždy velmi výjimečná a pevně ukotvená v jejich srdcích. Možná i právě proto, že zde strávili poslední den před lockdownem v březnu 2020 a také zde pocítili, jak se svět zastavil a mění. Jejich lásku k Praze, její architektuře a místnímu publiku jim fanoušci opětují v nemalém množství. Při posledním koncertě v srpnu minulého roku před koncertní halou čekaly zástupy nedočkavých fanynek už od brzkých ranních hodin.

Jako v době, kdy jsme se poprvé zamilovali do muziky

Palaye Royale dobře vědí, že jejich sláva raketově roste, a proto ani v nejmenším nepolevují. Po dvou letech vydali 28. října 2022 novou desku Fever Dream, kde je inspirace Prahou velmi čitelná již na coveru alba. Ambiciózní dílo sklidilo nepochybně úspěch pro svou cílevědomost, optimistické naladění, ale i typickou dávku art-punku a lyričnosti. „Práce na téhle nahrávce jako by nás přenesla zpátky do doby, kdy jsme se poprvé zamilovali do muziky,“ komentuje kapela desku. „Je hodně o sebedůvěře, víře ve vlastní sílu, a překonávání všech překážek, které po vás život hodí. Je to poprvé, kdy jsme v naší hudbě opravdu zvolili pozitivní přístup.“ Titulní skladba Fever Dream se na YouTube pyšní již přes 2 milióny zhlédnutí.

Být autentický a oddaný svým fanouškům se vyplatí

Fanoušci se mohou opět těšit na pořádnou rockovou show, kde vynikají skvělá kytarová sóla, ale i na lyrické balady plné emocí. Nebudou chybět ani signifikantní kostýmy, které dotvářejí vizuální zážitek, a možná zazní i nový povedený cover legendárního hitu Eleanor Rigby od The Beatles.
Být autentický a oddaný svým fanouškům se zkrátka vyplatí, a to bratři velmi dobře vědí. Palaye Royale mají zkrátka všechno to, co od interpreta na vrcholu lze očekávat.

Z brightonských klubů: Yonaka

Jako support je doprovodí britská kapela Yonaka. Z brightonských klubů nevycházejí jen Fatboy Slim nebo metalcoreoví Architects, ale i tato čtveřice vedená charismatickou zpěvačkou Theresou. Kapela, která skvěle kombinuje indie, punk a elektro s tvrdými kytarovými riffy, které místy připomínají třeba i Queens Of The Stone Age, letos na Rock for People předvedla pořádně vydařenou show, a k tomu navíc vynikající songwriting. Yonaka je jednou z nejžhavějších britských kapel, a proto není divu, že si ji jako support vybrali i Bring Me The Horizon, Nothing But Thieves nebo právě Palaye Royale. Poslední vstupenky seženete v předprodejní sítí GoOut.

Text a foto: TZ od pořádající agentury Rock for People, video: YouTube.com

Author