Witch Hammer vypustili Přízrak svědomí

Witch Hammer/foto poskytnuto Smile Music Records
Nová deska jablunkovských Witch Hammer vyjde na jaře u Smile Music. Do tradičního metalového kování vnáší svěží vánek. Kapela minulý měsíc album představila prvním, vpravdě úderným singlem, na nějž nyní navazují videoklipem Přízrak svědomí.

Skladba s největšími hitovými ambicemi

Premiérové video Přízrak svědomí z nadcházejícího alba Absolutno II: Coinspirace je druhým singlem Witch Hammer (předobjednávky alba jsou už spuštěny). Video vzniklo ve spolupráci s Metalshopem a natáčelo se v nádherném prostředí divadla v Českém Těšíně. Ačkoli se píseň dotýká tématu sebeobelhávání, kvartet z našeho nejvýchodnějšího města ji označuje za skladbu mající asi největší hitové ambice. „Je vystavěna na výrazných melodických linkách a refrén leze do hlavy takzvaně na první dobrou,“ uvádí k čerstvému singlu jednou větou vše podstatné basák a textař kapely Petr Caputa. Vizuál singlu, jakož i triček k němu, vytvořil David Havlena. Tato grafická stránka věci zapadá jako další dílek skládačky do celkového konceptu alba. Zpracování videa měl kompletně v režii ostřílený karvinský matador Digaz.

Pokud album Krypto elita ukázalo tvrdší stránku kapely, kde se proplétají její tuzemské kořeny (Vitacit, Titanic) s těmi zámořskými (Megadeth, Queensrÿche), vnímavý posluchač u Přízraku svědomí určitě zaregistruje, jak chytře touto skladbou Witch Hammer vyvolávají atmosféru 80. let, kdy se heavy muzika a rock obecně hřály na výsluní popularity. A power kvartet z Jablunkova o tom ví své. Podobnou muziku má za svých víc než 20 let na scéně naposlouchanou. A nové, v pořadí šesté album, které na jaře vyjde u Smile Music, všechny zkušenosti Witch Hammer zohledňuje. Například ty v podobě sdílení pódií s ikonami jako Kreator, Saxon, Gamma Ray, Edguy, Rage či Primal Fear.

Text TZ a foto poskytnuto Smile Music Records, video: YouTube.com

Author