Witch Hammer slaví dvacet let, popřát jim přijeli i GATE Crasher

Witch Hammer v Rock Café Southock Jablunkov

Heavymetalová formace Witch Hammer oficiálně vznikla 1. září 1999. 2. října 2019 uspořádala tedy oslavu dvaceti let na hudební scéně. Podpořit je přijeli stále známější GATE Crasher, kteří celý večer uzavírali.

V Southocku bylo živo

Oslava v podobě koncertu se odehrála v krásném klubu v Jablunkově v Rock Café Southock. Vystoupily celkem čtyři kapely včetně oslavenců Witch Hammer. Jako první zahrála místní kapela S.T.S., rocková kapela muzikantů z „Goralie“. Pokračovala parta Inner Empire s krásnou zpěvačkou Veronikou.

Někteří fanoušci chodí celých těch dvacet let

Třetí v pořadí vystoupila banda oslavenců Witch Hammer. Když zazněly první tony, rozezněly se taky hlasy fanoušků, kteří na kapelu chodí pravidelně a někteří už i těch 20 let. Kapela nyní hraje v sestavě Jan Šotkovský – zpěv, kytara, Petr Caputa – baskytara, Robert Mišun – bicí. Jsou jen tři, ale koncert má pořádný říz.

Dortu zhasínal svíčky větrák

Vyvrcholením koncertu bylo přání těch nejbližších k jejich dlouhé cestě světem hudby. Na pódium se otvíral šampus a byl přinesen i dort, kterému větrák pořád zhasínal svíčky. Kapele popřál i jejich bývaly člen kapely Oldřich Volný. Skvěle zahraný koncert je důkazem toho, že kluci to, co dělají, dělají rádi, a přesto jsou to skromní a milí kluci s úsměvem na tváři. Přejeme jim nejméně dalších dvacet let – ať se jim daří.

Gate Crasher teď všude přivážejí novou desku

Tento slavnostní večer plný skvělé hudby zakončila kapela GATE Crasher. Pánové mají za sebou deset úspěšných let existence a právě vydali novou desku Mrazení, k níž na koncertech již zařazují i nové kousky.

Text a foto: Iva Juráková

Author