Kanadští Get The Shot zaútočí na Futurum Music Bar

Get The Shot/foto: Jakub Smolík

Již ve středu zahrají v pražském Futurum Music Baru kanadští Get The Shot, kteří v říjnu před Lionheart a Terror zbourali MeetFactory. Tentokrát přijedou spolu s Thrown a Ithaca!

Ultra divocí Get The Shot

Má smysl Get The Shot představovat? Pro jejich ultra divoké koncerty je tahle energická hardcore punk sebranka z kanadského Quebecu, která vznikla v roce 2009, dobře známá snad všude na světě. Jejich loňské vystoupení na Brutalu bylo nezapomenutelné, stejně jako to, kterého se zhostili přes půl rokem v Praze před Lionheart a Terror.
Během nesčetných turné po celém světě se Get The Shot na svých cestách inspirovali mnoha kapelami a zdokonalili svůj zvuk, přičemž se nechali ovlivnit i umělci jako Obituary, Cannibal Corpse nebo Machine Head. Základem je ale zvuk podobný hardcore kapelám devadesátých let, který obsahuje prvky thrash metalu let osmdesátých – prostě nenáročné, oduševnělé hácéčko podbarvené zoufalstvím chladného a nespokojeného mládí.
Žádná móda, žádné kudrlinky, žádné lži. Get The Shot jsou především o vzteku a zlobě vůči tomuto drsnému světu, ve kterém žijeme.

V rolích předkapel: Thrown a Ithaca

Na místě budou dvě předkapely. Zbrusu nový švédský kvartet Thrown, v jehož čele stojí bývalý zpěvák Grieved Marcus Lundqvist, a britská úderka Ithaca v čele s nepřehlédnutelnou Djamilou Yasmin Azzouz, která je momentálně jedním z nejzajímavějších hlasů na scéně.

Čtyři mizantropové Thrown se uhnízdili u Arising Empire a ve své hudbě se prezentují texty plnými hněvu a sebenenávisti a účinně kombinují intenzivní, drtivé kytary s chytlavými, ale agresivními vokálními rytmy bez jakýchkoli zpívánek. A když si dosadíte produkci Bustera Odeholma (Humanity’s Last Breath, Vildhjarta), který se stal i bubeníkem kapely, máte o zvuku jejich core metalu jasno.

Ithaca vznikla ze společné lásky k metalickému hardcoru a zoufalství nad jeho nedostatečnými ambicemi, proto hudebně i vizuálně zpochybňuje vše, co jste si o kapele, která dělá heavy hudbu, dosud mysleli. Její členové míchají metalcore a blackgaze, hardcore s industriál metalem devadesátých let, progresivitu sedmdesátých let s nádechem power popu let osmdesátých a dodávají blyštivé balení estetiky, která čerpá z dědictví předků členů, nonkonformní identity a ikonických postav avantgardy, nové vlny a postpunk kultury.

Předprodej vstupenek končí o půlnoci před koncertem a běží i v sítích Ticketmaster a GoOut.

Text: TZ agentury Obscure Promotion, foto: Jakub Smolík, video: YouTube.com