Forrest Jump a Porta Inferi v rozhovoru: Své jarní turné podpoříme společným videoklipem

Forrest Jump a Porta Inferi/foto: Martin Štramberský/poskytnuto managmentem kapely Forrest Jump

Party Forrest Jump a Porta Inferi představí tuto neděli v rámci streamu pro fanoušky společný klip. A to je příležitost osazenstvo obou kapel pořádně vyzpovídat…

Ohledně data vydání mi nedá se nezeptat – vypadá to jako dárek k „Josefu“?
Pepa FJ: Uffff, doufám, že ne! (smích) Narozeniny ani svátky neslavím, protože mám za to, že jsem se ani o jedno z toho nijak nezasloužil… Borci? (smích)
Lukáš PI: No je fakt, že přímo takto jsme to neplánovali, ale když na to narážíš, tak na všechny Josefy, Jožky, Pepy! A ať se vám náš dárek líbí!

Název skladby zní Jeden tým – jaké je to pracovat v rámci dvou kapel?
Lukáš PI: Za mě je to skvělá nová zkušenost. Nové nápady, pohledy na věc, muziku, texty apod. Každá kapela by si tohle měla vyzkoušet. Je fakt, že udržet morálku během natáčení nebylo úplně lehké, ale ve výsledku jsme to zvládli jako profíci.
Pepa FJ: Na muzice je super, že všechno můžeš a zároveň nic nemusíš. Osobně mám moc rád nejrůznější spolupráce a hostování, protože ti to pokaždé umožní se na věc podívat i jinak, než to děláš v rámci svého vlastního uvažování. Kluci z Porta Inferi přistupují k věcem hodně profesionálně, ale zároveň je s nima sranda. Natáčení jsme si všichni užili a už se těšíme na společný tůring (smích).
Maty FJ: S klukama z Porta Inferi si dobře rozumíme, a tak tvorba i natáčení klipu ke společnému songu byla naprosto pohodová, s klukama jsme na podobné vlně co se zápalu do hudby i degustování lihovin týče.

Z čí hlavy pochází nápad na společný song a video?
Radim PI: Myslím, že to nebylo nějak plánované – prostě to vzniklo jako vedlejší produkt naší společné tour. Jeli jsme za klukama blejsknout pár fotek, ať jsme hezcí na ty sítě. Pak jsme si byli spolu a proti sobě zahrát badminton a u toho se zrodil nápad si dohromady všichni zahrát i muziku.
Pepa FJ: Původně jsme chtěli kluky vyzvat na fotbálek, protože hlavně Michal je fotbalový fanatik. Nakonec jsme dali turnájek v bembajzu a taky odtud vlastně pramení to, o čem ve společném songu zpíváme – umíme do sebe hezky zarýt, ale když o něco jde, stojíme na jedné straně.

Jakým způsobem jste na skladbě pracovali – hudba, text…?
Lukáš PI: Co se týče hudby, tak s tou přišel Mirek a text zpracoval Pepa. Obojí je, myslím, na velmi dobré úrovni. Teda doufáme. (smích)
Radim PI: Mirek náš je kompozičně a technicky zdatný, nachystal nejen muziku, ale vyrobil i blikátka do klipu, ať je to barevné a hezké. Provedl jakousi magii, všechno to propojil, aby to svítilo a mlhy foukaly synchronně do muziky. Je moc šikovný.
Pepa FJ: Mirek Andrassy poslal výbornou riffařinu a nápad na text vznikl v šatně po společném badmintonu. Pak už bylo potřeba z něj jen vypreparovat ta sprostá slova. (smích)

Klip samotný vznikal v luhačovickém sportovním centru Radostova – byl čas i na mimohudební aktivity? Vypadáte jako rodilí sportovci… (smích)
Lukáš PI: Tak samozřejmě. Než jsme si plácli, tak jsme kluky z Forrestu řádně potrápili na kurtu. (smích) Nutno podotknout, že Pepovi to docela šlo, i když jsme nehráli “na body.”
Kuba FJ: Nějaká ta sportovní krýglistika na profesionální úrovní proběhla, síly byly vyrovnané, já jsem byl zdatný střízlivý rozhodčí.
Maty FJ: Na branku jsme si samozřejmě párkrát kopli, ale vyloženě o sportovním výkonu bych nemluvil. Doufám, že na nás na podiu bude hezčí podívaná, než jakou musel zažívat majitel sportovního centra.

V polovině dubna startujete společné turné. Kolik vás čeká zastávek a kam všude se podíváte?
Radim PI: Zastávek je rovných deset, ať se to dobře pamatuje a mrknem se tak nějak po celé republice. Čeká nás Brno, Praha, České Budějovice, Jihlava, Plzeň, Hodonín, Ostrava, Luhačovice a Olomouc. Jo, a ještě Litvínov, teď je to 10.
Maty FJ: Zastávek nás čeká tuším deset a bude to všude možně od Prahy až po Luhačovice. Už se těším zpátky na pódia, přece jenom od podzimního tour uběhla dlouhá doba, ale už se to pomalu blíží.

Forrest Jump v rámci šňůry vydají a pokřtí novou desku. Jsou plánována nějaká další překvapení?
Lukáš PI: Překvapení jsou přeci od toho, aby tě překvapily ne? Tak to necháme na každém návštěvníkovi, aby přišel a my ho mohli překvapit.
Pepa FJ: Dobře Ty! (smích) Líp bych to neřekl!

Zůstane u jednoho tour nebo plánujete další spolupráci?
Lukáš PI: No jakmile ukončíme tour s klukama z Forrestů, tak pojede další tour s Metallikou a pak se uvidí, kam to povede. Prostě a jednoduše se nechte překvapit. (smích)
Pepa FJ: A my se pojedeme podívat, jak to klukům s Metallikou šlape a pak oslovíme na společné tůrování buď Porta Inferi nebo Metalliku… (smích)

Na společné živé vysílání obou kapel se můžete podívat již tuto neděli od 16.30 hodin na sociálních sítích kapel.

Otázky pokládal: Honza Švanda, foto: Martin Štramberský/poskytnuto managmentem kapely Forrest Jump, video: YouTube.com