Forrest Jump a Porta Inferi se chystají vyrazit po republice, navštívili jsme ochutnávku turné

Pepa Michálek, Forrest Jump/foto: Standa Vybíral

V pátek 24. února 2023 jsme navštívili startovací vystoupení kapel Forrest Jump a Porta Inferi. Následovat bude jejich velké společné jarní turné po celé České republice.

Nový klub

Akce se konala v Novém Jičíně, kde se nachází nově otevřený klub Všesmír, který zde založila za podpory mnoha místních nadšenců Petra Žáková. V klubu bylo příjemné prostředí s kvalitní obsluhou, takže se netvořily žádné velké fronty a bylo zde i plno míst na sezení.

Forrest Jump: kapela vystřelila hity

Jako první vystoupila kapela Forrest Jump, která odstartovala vystoupení novou skladbou Zapomenutý svět, poté následoval hit DNA. Před pódiem bylo plno, fanoušci se dostávali do varu, a proto na ně kapela vystřelila další hity jako Na křídlech nočních můr, Hou hou maličká, Uprostřed magnetických polí a plno dalších. Závěr vystoupení pak patřilo srdcovkám zpěváka Pepy Michálka 160628, Maso, a v úplném finále zazněl hit Zafúkané, při kterém si Pepa vždy podává ruce se svými fanoušky v prvních řadách.

Porta Inferi zvedla ze židlí i poslední sedící fanoušky

V následující hodinové pauze se na své vystoupení chystala místní novojičínská kapela Porta Inferi. Jejich vystoupení začalo pěkně zostra skladbami Hunter a Butterfly Effect, po kterých následoval hit Síla je v nás. Pod pódiem bylo vidět, že je to domácí kapela: při její produkci vstali i poslední sedící fanoušci. Všichni si notovali jejich skladby, znají je nazpaměť.
Následovala středová série skladeb, ze které namátkou vyjmenuji Day By Day, Phoenix, Vrať se nám. Ve finále si pak dal zpěvák Radim Korbel duet s Pepou Michálkem v nové povedené společné skladbě s názvem Jeden tým. Fanoušci si pak ve finále vyvolali ještě skladbu Blacksmith a druhý přídavek Song Fear.
Bylo to parádní společné vystoupení kvalitních kapel, které ještě určitě navštívíme na jedné z dalších zastávek turné, které oficiálně startuje v Olomouci 13. dubna.

Jarní turné kapel Forrest Jump a Porta Inferi

13.04.2023 – Olomouc – Bounty Rock Cafe
14.04.2023 – Ostrava – Barrák
21.04.2023 – Jihlava – D-Club
22.04.2023 – Brno – Melodka
28.04.2023 – České Budějovice + jako host K2
29.04.2023 – Plzeň – Pod Lampou
06.05.2023 – Luhačovice – KKC Elektra – křest alba + jako host Horizont
26.05.2023 – Praha – Vagon
27.05.2023 – Litvínov – Attic

Text a foto: Standa Vybíral