Gothic rockoví upíři The 69 Eyes vystoupí už tuto neděli v Praze

The 69 Eyes/foto: Honza Švanda

Helsinští gothic rockoví upíři The 69 Eyes vyráží na evropské turné a v neděli 19. března zavítají i do pražské krypty Rock Café. Kromě klasických skladeb se můžete těšit i na krvavou hostinu v podobě nových písní z jejich očekávaného alba, které vychází letos na jaře.

Zlato pro vampíry

The 69 Eyes jsou gothic metalová kapela z Finska, která vznikla v roce 1989. Jejich přístupem je to sice punk stylu Billyho Idola, ale zvuk má několik rovin. Je nablýskaný, ale má sílu. Písně jsou hitovky, ale nepostrádají atmosféru. A i když v jejich písních zaslechnete inspiraci Motörhead nebo The Stooges, zásadní roli v jejich originálním gothic stylu hraje vliv glam metalu (Mötley Crüe nebo Hanoi Rocks) a electro-industriální scény (Wednesday 13), stejně tak jako pochmurná atmosféra filmů Vrána, Ztracení chlapci či Matrix. Jejich temný gothic rock’n’roll tak obléká nejen vše černé, ale rovněž veškeré odstíny šedi, kterých v Helsinkách znají více než šedesát devět. Jejich prvním albem oceněným zlatem bylo Blessed Be, vydané roku 2000. Jako přelomové pak bývá označováno to následující – Paris Kills, vydané o dva roky později. Od tohoto komerčního průlomu dosáhla všechna další alba The 69 Eyes na zlatá ocenění a přední příčky v domácích hitparádách.

V roli předkapely Mister Misery

V roli předkapely se představí hororoví Mister Misery – úspěšný moderně metalový kvartet ze Stockholmu, jehož energie, hymnické refrény, heavy melodie a teatrální vystupování k ‚Helsinki Vampires‘ padne jak mrtvola do rakve.

Časový plán večera

Dveře Rock Café se otevřou v 19 hodin, ve 20:15 hod. svoji show odstartují Mister Misery a The 69 Eyes ovládnou pódium ve 21:30 hod. Předprodej vstupenek běží v sítích Ticketmaster a GoOut a končí o půlnoci před koncertem. Poté budou k zakoupení už pouze na místě koncertu.

Text: TZ poskytnutá agenturou Obscure Promotion, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com