Gaia Mesiah přivezla do Pardubic Vlnobytí a dávku energie

Gaia Mesiah/foto: Magda Šotolová

Crossoverová kapela Gaia Mesiah vydala 10. března nové album Vlnobytí a vyrazila na jarní turné po klubech. V rámci tohoto Vlnobytí Tour 2023 zavítala v pátek 21. dubna do pardubického klubu Žlutý pes.

Předkapela to na pódium neměla daleko

Předskokana jí v tomto vymazleném klubu dělala domácí kapela Cube v čele se zpěvačkou Romanou Literovou. Její vystoupení odstartovalo v půl deváté a během téměř hodinové produkce představila již slušně zaplněnému klubu např. songy První, Clown, Oheň, Žába, Tvář, Život a Strom. Její příjemný melodický metal dokázal fanoušky rozpohybovat.

Poctivá dávka energie

Gaia Mesiah jezdí ke Žluťákovi často a ráda. Nízké klubové pódium umožňuje frontwomance Marce Rybin opravdu bezprostřední kontakt s fanoušky a ti se na ni vždycky těší. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Když kapela nastupovala na pódium, do desáté hodiny zbývalo dvacet minut a klub byl plný.

Své vystoupení odstartovala Gaia Mesiah vypalovačkou Království. Spolu s Markou Rybin vtrhla na pódium vlna energie, která se okamžitě přelila i do publika. Během následujících songů Black Bridge a Oceán atmosféra gradovala a při čtvrtém hitu Maňana už šílel celý klub.

Pohoda na pódiu a nové songy v setlistu

Na pódiu, které bylo v přední části téměř celé vyklizené, předváděla Marka Rybin, za zdatné asistence kytaristky Katky Morelly Pelíškové, divoké taneční a vlastně i sportovní kreace. Občas měl člověk pocit, že Marka během koncertu stráví více času ve vzduchu než s nohama na pevné zemi. Baskytarista Josh Stewart přehlížel klub z praktikáblu, kde zaujal místo vedle bicí soupravy Michaely Mishy Moravcové.

Z nové desky Vlnobytí zaznělo hned několik písniček, mimo jiné Nene, Follow Me a Hangmans Rope. Pauzy mezi songy Marka prokládala vyprávěním vtipných příhod a postřehů. Na všech muzikantech bylo vidět, že si společné chvíle na pódiu užívají. Skvělou atmosféru nezkazila ani skutečnost, že Marka přijela do Pardubic s rýmou. Na kvalitě jejího vystoupení občasné posmrkávání do kapesníčků neubralo.

Nemohly chybět ani hity

V setlistu nemohly chybět ani léty prověřené hity jako San Pedro, Legualize Marihuana a Journey to Ixtlan, kterou oficiální část koncertu končila. Fanoušci si samozřejmě vytleskali dva přídavky, před prvním z nich, songem LaLuna z nové desky, Marka naučila publikum slova refrénu, aby si ho mohli zazpívat všichni společně. Píseň Tasty pak skvělé, téměř dvouhodinové vystoupení kapely Gaia Mesiah uzavřela.

Text a foto: Magda Šotolová

Author