Havlíčkův Brod byl další zastávkou slušně rozjetého turné skupiny Olympic

Olympic, Petr Janda/foto: Honza Švanda

Skupina Olympic, která se toulá republikou se svým Respect Tour Olympic 60 – Vlak, co nikde nestaví, zavítala i do Havlíčkova Brodu. V místním Kulturním domě Ostrov vystoupila téměř přesně v polovině dubna.

Začátek koncertu odmávl výpravčí plácačkou

Koncert, stejně jako i na ostatních zastávkách tohoto turné, odmával a symbolicky tak odstartoval výpravčí vlaků. Poté se už na pódiu objevili členové Olympiku v čele s nestárnoucím Petrem Jandou. První song, který zazněl trochu symbolicky, byl Vlak, co nikde nestaví. Příjemným překvapením bylo, že Petr Janda koncert nepřerušoval dlouhými proslovy, občas utrousil vtipnou poznámku, ale hlavně oznamoval jména dalších songů i s datem, kdy a jak vznikly. Při songu Dynamit vzpomenul i na zakládajícího člena a vynikajícího rockového klávesáka Miroslava Berku a jeho úmrtí. Při další písni Stýskání se Petr Janda i s kytarou na krku vydal mezi diváky a první řady sedících vyzval k tanci. Pro ty, kteří ho skutečně poslechli, byl zážitek tančit vedle hrajícího frontmana kapely Olympic.

Došlo i na akustický set, nechyběl žádný z velkých hitů

Uprostřed koncertu si kapela naplánovala sadu písní v akustické podobě, všichni muzikanti zasedli na připravené židličky a hráli na španělky. Při sestavování setlistu kapela čerpala z celé své úctyhodné šedesátileté tvorby. Zazněla většina nesmrtelných a mezi lidmi již zdomácnělých hitů. Diváci se dočkali například těchto songů: Dynamit, Kanagom, Osmý den, Okno mé lásky, Slzy tvý mámy, Pták Rosomák nebo Želva. Diváci si vytleskali přídavek v podobě dvou písní, na závěr zazněly Jasná zpráva a Dědečkův duch. Koncert končil děkovačkou, při které šéf místního Kulturního domu obdaroval Petra Jandu, Milana Brouma, Martina Vajgla a Pavla Březinu pivem z místního pivovaru. Odměnou byl Olympiku samozřejmě také i dlouhotrvající potlesk celého sálu.

Text a foto: Honza Švanda