Nastupte do rozjetého vlaku Prague Open Air: oblíbená hudební jízda zdaleka nekončí

POA_Ledárny Braník/foto: Jan Nožička/poskytnuto: TZ Prague Open Air
Během srpna a září čeká návštěvníky hudební scény Prague Open Air ještě spousta nezapomenutelných zážitků. Společně s fanoušky pokřtí umělci svá nová alba, zahrají nestárnoucí klasiky, oslaví výročí nebo vystoupí v netradičních sestavách. Návštěvníci mohou tančit, zpívat a užít si zbytek léta v blízkosti svých oblíbených interpretů nebo objevit novou muziku v Ledárnách Braník a na Občanské plovárně.

Prague Open Air nově také s Občanskou plovárnou

Prague Open Air je letní hudební scéna, kterou táhne skvělé publikum, a samozřejmě desítky českých i zahraničních kapel. Vyniká jedinečnou atmosférou Ledáren Braník a nově také Občanské plovárny v centru Prahy. Po celé léto si tak milovníci hudby mohou vybrat z bohaté nabídky neotřelých hudebních zážitků „Návštěvnost letošního ročníku Prague Open Air, a to jak v Ledárnách Braník, tak na naší nedávno nově otevřené druhé scéně na Občanské plovárně, překonala naše očekávání. Jsme opravdu rádi, že tolik fanoušků stále baví zajít si na živý koncert pod širým nebem a užít si v Praze pohodovou letní atmosféru. Velké díky za to patří interpretům, kteří si pro naše návštěvníky vždy připraví něco speciálního,“ komentuje za organizátory letošní rozjetou sezónu Tomáš Staněk.

Srpen pokračuje s našlapaným programem

I nadcházející dva měsíce nabídne Prague Open Air hudebním fajnšmekrům koncerty českých i zahraničních hvězd. Legendární Framus Five s Michalem Prokopem představí počátkem srpna průřez padesáti pěti lety své tvorby. David Koller zahraje skladby ze svého nejnovějšího alba LP XXIII. Nezapomenutelnou událostí bude křest nové desky Jezus Kristus Neexistus? kapely J.A.R., která je oslavou třiceti tří let této české funkové smrště. O keltsko-punkovou jízdu se postarají bostonští Dropkick Murphys. Vypsaná fiXa přehraje od začátku do konce svou legendární desku Bestiálně šťastní a kapela Poletíme? pokřtí se svými věrnými fanoušky vůbec první bestofku. Český hudebník, producent a rapper 7krát3 chystá ke konci srpna koncert, který se již nebude opakovat.

Září: návrat Michala Penka na scénu 

Na začátku září se pak po dlouhých osmi letech vrátí do Prahy The Cinematic Orchestra, ikona britské nu-jazzové a elektronické hudby. Další skvělý mejdan připraví PSH s live band a oblíbení UDG odehrají na Plovárně jediný letošní pražský koncert. I v září se bude křtít, a to album Renneho Danga s názvem Navzdory. Xindl X na Prague Open Air oslaví patnáct let svého muzikantského života a fanoušci zažijí na vlastní oči i uši návrat Michala Penka na scénu po dvaceti devíti letech.
Mnoho koncertů se blíží vyprodání, doporučujeme s koupí vstupenek neotálet. Vstupenky na Prague Open Air jsou dostupné na webu pragueopenair.cz a na goout.net.

Text: TZ Prague Open Air, foto: Jan Nožička/poskytnuto: TZ Prague Open Air

Author