Waltari: finská metalová diskotéka zaútočila na Mír

Waltari/foto: Dagmar Ježová

Poslední říjnový víkend uzavřeli svou show v Uherském Hradišti finští Waltari, které na turné doprovázeli krajané Moon Shot. Z našich končin je na jejich turné u nás podpořili rockoví Hanz’s Fuckers a Six Dregrees of Separation. I přes to, že se koncert konal v neděli, si ho fanoušci dokázali naplno užít.

Metal na rozproudění

Na nedělní tancovačce rozproudili návštěvníky hned v sedm hodin metaloví Six Degrees of Separation. Tihle kluci z Luhačovic nám předvedli, že i u nás vzniká kvalitní metal.

Rock ze severu

Kapela Moon Shot si tento večer svým vystoupením získala mnoho nových fanoušků. Finští muzikanti přenesli na celý klub neskutečnou energii. Lidé si jejich show plně užívali, zatímco zpěvák Ville Malja zavítal mezi ně a část vystoupení odzpíval pod pódiem. Jsem si jistá, že by jejich další zastávku u nás fanoušci vřele uvítali. Kapela má za sebou sice teprve tři roky existence a jedno vydané album, ale velké odhodlání v tvorbě a koncertování pokračovat.

Rocková kapela na vzestupu

Jako další v rockovém duchu pokračovali Hanz’s Fuckers. Česká kapela, která za poslední tři roky začala stoupat a objevuje se i jako předkapela větších kapel. Ani na Míru nenechali tihle chlapi návštěvníky v klidu. Ti během koncertu rozpoutali mohspit.

Finská metalová diskotéka

Hlavním hřebem večera zde ale byli Waltari. Nezklamali, fanouškům nabídli neskutečnou show plnou energie, tance, ale i ploužáků. Tak se dají také popsat. Jednoduše mix všech žánrů, který tvoří něco neokoukaného. Muzika, která jakmile zazní sálem, parket se naplní po okraj a fanoušci křepčí v moshpitech. Skvělou atmosféru koncertu Waltari podpořili svými největšími hity jako třeba Helsinky, The Stage nebo třeba Skyline.

Text a foto: Dagmar Ježová

Author