Finští Waltari divočili v brněnském klubu Metro

Waltari, Kärtsy Hatakka/foto: Jiří Kunčík

Finští crossoveroví králové Waltari vyrazili na loni odložené turné na podporu své aktuální řadové desky Global Rock. Vystoupili u nás hned na dvou místech – v Pardubicích a v Brně.

Vyprodaný koncert

Do brněnského klubu Metro zavítali poslední březnový pátek a postarali se o jedinečný večírek, na který se fanoušci těšili již dlouho. Na Moravu se Waltari vrátili po dvou letech, moravští fanoušci si je naposledy měli možnost poslechnout naživo na Rock Castle v Moravském Krumlově v srpnu 2021.

Pořadatelé klubu hlásili již několik dní dopředu, že jsou vstupenky na akci vyprodány. Bohužel tak několik fanoušků, spoléhajících na prodej lístků na místě, muselo zůstat před dveřmi. V klubu se tentokrát neobjevil žádný předskokan na zahřátí, ale fanoušci si to s Waltari vynahradili hned po jejich nástupu na pódium.

Zpěvák surfující nad hlavami fanoušků

Skupina, v jejímž čele stojí charismatický zpěvák Kärtsy Hatakka, zahájila koncert známými hity jako Skyline, Helsinky, The Stage nebo Atmosfear. Celý setlist byl postaven na největších hitech kapely, ale nechyběly ani písně z nejnovější řadové desky Global Rock z roku 2020.

Perfektní atmosféra, nadšený dav, skvělý zvuk a vysoké tempo kapely – to vše bylo na výborné úrovni a udělalo z večírku skvělý zážitek. Chemie mezi fanoušky a kapelou vygradovala v jednom okamžiku natolik, že Kärtsy odložil mikrofon a svěřil se do natažených rukou fanoušků. Na této lidské vlně pak prosufoval sálem. Představení Waltari v klubu Metro bylo důkazem toho, že tato skupina rozhodně nepatří do starého železa, a že stále dokáže publikum nadchnout svým živým vystoupením.

Děkujeme pořadatelům za pozvání, vyprodaný klub byl důkazem, že Waltari u nás stále mají velkou fanouškovskou základnu. Pokud jste tyhle crossoverové velikány ještě neviděli naživo, neměli byste si jejich energické a nezapomenutelné vystoupení nechat ujít při jejich příští návštěvě Česka.

Text a foto: Jiří Kunčík