Kern a Turbo v Sonu: v publiku bylo přítomno několik generací fanoušků

Turbo/foto: Petr Dio
Koncertní sál Sono v Brně se ve čtvrtek 26. října stal dějištěm vyprodaného koncertu kapel Turbo a Kern. Tam jsme byli svědky velkého nadšení a energie, která v nás vydržela ještě dlouho. Na tyhle dvě kapely jednoduše vždycky stojí za to jít.

Turbo: přijeli fanoušci až z Kunína

Ve vyprodaném Sonu nebylo krátce před osmou večerní k hnutí. Fanoušci se těšili na své oblíbence, někteří přicestovali i z velké dálky, například z Kunína. Kapela Turbo se vrátila do Sona po čtyřech letech, a i tentokrát bylo její vystoupení velkým zážitkem. Po deseti písních a přídavku jsme si mohli říct jen – škoda, že nehrála ještě déle. Tato slova by jistě potvrdil kterýkoli z přítomných fanoušků – v hledišti bylo jednoznačně znát, jak velký úspěch kapela měla. Pánové hudebníci by nejspíš sami ještě rádi přidali, ale časový rozpis večera hovořil jednoznačně a bylo třeba jej dodržet.

Bary jely naplno, nápor byl však velký

Po setu Turba se prostor pod pódiem trochu uvolnil, neboť se většina přítomných šla osvěžit k barům. Tato chvíle byla trochu kaňkou na jinak bezchybném průběhu večera, neboť se všude tvořily fronty. Všichni zaměstnanci dělali, co mohli, všechny bary byly otevřené a jely naplno, nápor fanoušků při vyprodaném sále byl však velký.

Kern: nikdy nehrané písně a nadšení fanoušci

Poté už byl čas na vystoupení legendární kapely Kern, která je v Brně doma. Mezi rockovými příznivci kolují zvěsti, že kapela končí, ale podle zakládajícího člena Slávy Karáska tomu tak není – vysvětlil nám, že příští rok se koncerty konat nebudou, Kern si dává časově neomezenou pauzu, ale nekončí. Kdo chce kapelu vidět naživo ještě letos, 29. prosince se v Dolních Kounicích koná poslední letošní koncert. Nejspíš bude podobně úspěšný, jako ten v Sonu. Kern zahrál i dvě písně, které dosud hrány nebývaly, z pódia tryskaly pyro efekty, kapele to šlapalo a fanoušci se dobře bavili i přes to vedro, které v sále panovalo. V publiku bylo přítomno několik generací od mladých lidí az po starší ročníky, dokonce i rodinka s malým chlapcem, který řádil jako dospělí rockeři. Jednadvacet písniček velmi rychle uteklo a nemůžeme si než přát, aby Kern během pauzy nabral síly a přestávka v koncertní činnosti netrvala příliš dlouho.

Text a foto: Petr Dio

Author