Rock for People 2024: dvacetileté čekání na hollywoodskou hvězdu se vyplatilo

Dogstar/foto: Brian Bowen Smith

Festival Rock for People oznámil pro rok 2024 několik velkých jmen. Největším překvapením je pak jméno slavného herce, který tentokrát přijíždí v roli hudebníka.

Bring Me The Horizon a čtyři dny dlouhá hudební jízda

28. ročník Rock for People se uskuteční ve dnech 12.-15. června 2024 v multifunkčním Parku 360 v Hradci Králové. Již dříve byli avizováni britští „agresivní melancholici“ Bring Me The Horizon, kteří se blýskli například v line-upu festivalů takových jmen jako Reading & Leeds či Download Festival. “Fanoušci jsou u nás na prvním místě, proto když nám dali vědět, že si přejí nejvíce kapelu Bring Me The Horizon, dělali jsme všechno proto, abychom jim toto přání splnili,” říká ředitel festivalu Michal Thomes a dodává: “Booking kapel není vůbec jednoduchá věc, musí se správně potkat spousta okolností, jako například to, že kapela jede v daném roce tour, vyhovuje termín a podobně. Mám tedy obrovskou radost, že se nám to podařilo!” Kromě toho se plní další přání fanoušků, a tím je opět čtyřdenní formát akce. Původní termín byl rozšířen o středu 12. června.

Avril, Corey, Parkway Drive…

Kromě toho je nám již pár dnů známo pár dalších velkých jmen. Po stále ještě vcelku nedávném pražském vystoupení se k nám vrací Kanaďanka Avril Lavigne, která bude určitě tahákem pro publikum, přinejmenším pro tu jeho část, která stárla s ní a prožívala s ní všechny vzestupy a pády uplynulých dvaceti let. Vystoupí také Corey Taylor, nejvýraznější osobnost amerických Slipknot a zásadní hlas metalové scény. Muziku tvrdou i plnou emocí, a k tomu působivou vizuální show, jak to umí jen oni, přivezou australští Parkway Drive, jichž se u nás dočkáme po necelých dvou letech.

Keanu Reeves se svými Dogstar konečně u nás

Festival nyní přišel s velmi zajímavým oznámením. Na Rock for People vystoupí kapela Dogstar, v níž hraje hollywoodský herec Keanu Reeves, známý jako hlavní hrdina Neo z legendární trilogie Matrix, zabiják démonů Constantine nebo nájemný vrah John Wick. Reeves je nejen skvělým hercem, ale i výborným baskytaristou. “Vystoupení kapely Dogstar s hvězdným Keanu Reevesem za baskytarou je pro mě opravdový splněný sen. Kapelu jsme se totiž snažili pozvat už v devadesátých letech, ale tehdy se nám to nepodařilo a pak na dlouhých téměř dvacet let nebyla aktivní. O to větší máme radost, že se to konečně podařilo. Účast kapely Dogstar a Keanu Reevese na festivalu Rock for People bude jistě nezapomenutelným zážitkem jak pro hudební, tak filmové fanoušky,” neskrýval svou spokojenost ředitel festivalu Michal Thomes. Muziku Dogstar pak festivalové vedení popisuje jako esenci jihokalifornské vypravěčské rockové kapely, vytvářející hluboce rezonující hudbu, která jako by skutečně pocházela ze „Somewhere Between the Power Lines and Palm Trees“ – podle názvu nového alba kapely, jež vyšlo zhruba před měsícem. Keanu Reeves je navíc renesanční osobností – zabývá se herectvím, hudbou, lidskými právy, má nadaci pro pomoc výzkumu léčby proti rakovině a věnuje se i finanční pomoci pro dětské nemocnice.

 

Text: dle TZ Rock for People Sylva Kaplanová, foto: Brian Bowen Smith/poskytnuto Rock for People, video: YouTube.com

Author