Superkapela The Winery Dogs odehrála v Akropoli koncert nejen pro fajnšmekry

The Winery Dogs, Mike Portnoy/foto: Petr Hanč

Obscure Promotion na nás valí koncerty ze všech stran a 25. října tomu nebylo jinak. Tentokrát se jednalo o vystoupení „muzikantské smetánky“ The Winery Dogs v pražském Paláci Akropolis.

The Winery Dogs: Přehlídka muzikantských legend

Tohle supertrio dali dohromady před jedenácti lety bubeník Mike Portnoy (Dream Theater, Sons of Apollo), baskytarista Billy Sheehan (Mr. Big, Sons of Apollo) a kytarista Richie Kotzen (ex-Poison, ex-Mr. Big, Forty Deuce). Kapela s sebou přivezla do pražského Paláce Akropolis i aktuální třetí studiovou desku s jednoduchým názvem III.

Beznadějně vyprodáno

Vstup se pro fanoušky otevřel už v 18 hodin a Akropole se ihned začala plnit. Však už pořadatelé dopředu avizovali, že koncert je vyprodaný a na místě už vstupenky k dostání nebudou. I před vstupem ještě stálo několik nešťastných s cedulí I need ticket, kteří doufali v zázrak. U vchodu do sálu byl jako vždy prodej merche, a to od triček s logem kapely až po podepsanou blánu bicích.

Blackout na úvod

V 19 hodin se na pódiu objevila předkapela, kterou byli čeští Blackout. Skupina kolem kytarového mága Petra Roškaňuka si hodila půlhodinový set, během kterého zazněly jak jejich vlastní skladby, tak i třeba cover songu Ghost z první sólovky Slashe.

Koncert (nejen) pro fajnšmekry

Po jejich setu se trochu uvolnil prostor před pódiem, ale to netrvalo dlouho. Ve 20 hodin už přišla na pódium hlavní hvězda večera. V tu chvíli už v klubu opravdu plno a fanoušci si užívali dvouhodinový set této superkapely. Ten začal songy Gaslight a Xanadu z aktuálního alba a dále pokračoval mixem songů ze všech tří alb kapely. Chemie na pódiu fungovala skvěle a fanoušci si tak užívali perfektní vystoupení tohoto tria. V publiku jste mohli zahlédnout i naše muzikanty, kteří se tento svátek hudby nenechali ujít (Petr Henych, Jan Meduna nebo Dan Horyna). Díky za skvělý zážitek a Mika vítáme zpět v Dream Theater!

Text a foto: Petr Hanč

Author