Bouřlivá jízda králů severu: Wolfheart a Before The Dawn už v pondělí v Praze

Wolfheart

Do Prahy přijedou obě formace charismatického a zkušeného tepce Tuomase Saukkonena, který si v klubu Futurum s Wolfheart a Before The Dawn dá dvoják.

TuomasWolfheart se na vás s šestou, sebevědomě pojmenovanou deskou King of the North vrhnou jako smečka hladových vlků. Z jejich melodického death metalu promlouvá syrovost, chlad a dravost. Přehrávání líbivých ‘suomi’ melodií nečekejte, Wolfheart jsou především melancholici. Proto tu škatulka melodický death metal dostává úplně jiný rozměr.

Dočkáme se tu epických nebo hymničtějších momentů, ale skladby Wolfheart mají odpich a jsou překvapivě tvrdé a srší z nich nespoutanost a opuštěnost finských krajin. Na pódiu, bez podbízivých keců a trapného roztleskávání, Wolfheart v plném nasazení nasází do publika poctivou nálož mrazivého severského metalu.

V Before The Dawn Tuomas sedí naopak za bicími, ačkoli studiově si vystačí sám. V hudbě své druhé kapely nabízí gotičtější a rovněž hymničtější polohy, ty ale svým zpěvem táhne Paavo Laapotti, druhý z finské Superstar. Before The Dawn tak nejsou jen o extrémním vokálu, ale též o nádherně znělých nápěvech, v nichž vás Paavův plný hlas doslova uhrane.

Balíček finských nálad doplňují Hinayana, pětičlenná melodic death/doom kapela z texaského Austinu, která ve svém zvuku rovněž má epičtější chladivý nádech Skandinávie.

Vstupenky jsou stále k dostání v předprodeji v síti viz Ticketmaster a GoOut.

Tisková zpráva a titulní foto Wolfheart poskytnuty ag. Obscure Promotion, video: YouTube.com

Author