Dream Theater v rámci turné Top Of The World 2023 zamířili do Brna

Dream Theater, Jamese LaBrie/foto: Miloš Milosfoto Hlaváček

Dream Theater, američtí průkopníci progresivního metalu, se na konci ledna představili v brněnské Winning Group Areně. Po loňském úspěšném vystoupení v Praze se v krátkém čase vrátili zpět do našich končin v rámci Top Of The World Tour 2023. Den před brněnským koncertem vystoupila kapela v Bratislavě, obě zastávky byly pod taktovkou agentury Octopus promotion.

Arion: Předskokani z Finska

Hudební večer zahájila finská powermetalová kapela Arion, kterou si s sebou progmetaloví titáni přivezli jako předskokana. Po jejím vystoupení se začala scéna připravovat pro hlavní hvězdu večera. Tuto dobu si návštěvníci, kteří stále proudili do haly, krátili návštěvou občerstvení a bojem o co nejlepší místo. Škoda jen, že na tento koncert našlo cestu nezvykle málo fanoušků, Winning Group Arena byla zaplněna asi jen z poloviny.

Dream Theater: Stále vousatější John Petrucci na sebe strhával pozornost

Koncert Dream Theater bývá parádním hudebním zážitkem. Tentokrát ale musíme zmínit zpěváka Jamese LaBrie, kterému se koncert moc nepovedl a byl nejslabším článkem kapely. Na rozdíl od instrumentálních pasáží, které byly jako vždy zahrané dokonale, bylo zřejmé, že se frontman zejména ve starších písních trápí. Samozřejmě největší zájem na sebe strhával stále vousatější John Petrucci, který své pověsti kytarového virtuóza ani tentokrát nezůstal nic dlužen. V setlistu bylo nejčetněji zastoupeno aktuální album A View From The Top Of The World (2021), a také album Six Degrees of Inner Turbulence (2002). Muzikanti samozřejmě nezapomněli ani na jeden ze svých největších hitů – skladbu Pull Me Under z dnes již klasického alba Images and Words (1992). Nicméně se opět jednalo o koncertní zážitek, který stál za to – tahle kapela totiž tvoří tak zajímavou muziku, že to ani jinak nejde.

Text a foto: Miloš Milosfoto Hlaváček