K.K. Downing otevírá dveře do Judas Priest

KK_Downing/foto: Paul Natkin/poskytnuto s TZ Smile music

S ohlášeným novým albem se opět blíží čas dominance jedné z největších heavymetalových kapel historie, britských Judas Priest. Nedílnou součástí dědictví této kovové legendy je i její zakládající člen K.K. Downing. Jeho vzpomínky, které se vinou od založení samotného žánru až po jeho rozluku s mateřskou kapelou, nově nabídne domácí vydavatelství Smile Music v exkluzivním českém překladu.

Není třeba příliš nadsazovat ani přehánět, abychom dokázali, že biografie Kennetha Downinga jr. je pro zvídavého čtenáře velmi žhavé čtení. Memoáry člověka, který pomohl ze země vydupat hudební i životní styl, který je pro spoustu z nás tím jediným pravým náboženstvím, jsou už z podstaty zlatou klenotnicí. Deník, který K.K. napsal, mapuje jeho neuvěřitelný život od nuzného dětství, které ho poslalo na zásadní křižovatku, z níž, naštěstí pro budoucí svět metalu, vykročil tím správným směrem. Ken našel svůj životní směr a od okamžiku, kdy se pevně rozhodl, jak bude jeho další život vypadat, zažil raketové vzestupy i potupné pády, vždy ovšem se značkou K.K. Downing na klopě.

To opravdu klíčové v popisovaných érách zažil pochopitelně v Judas Priest. Ne všechny dny byly růžové, ne všechny sny došly svého naplnění. Hudební showbyznys někdy nehraje fair play. O tom všem Downing pochopitelně nemlčí. Neutápí se však v zášti a ve většině své autobiografie neskutečným způsobem oslavuje fenomén heavy metalu, kterému se nikdy nezpronevěřil. Naopak, bral ho jako svou náhradní rodinu a jistotu v nejistých časech.

Biografie legendárního kytaristy s názvem Heavy Duty a podtitulem Days and nights in Judas Priest vyjde 8. března 2024 a předobjednat si ji můžete na stránkách sparkshop.cz

Text: TZ Smile music, foto: Paul Natkin/poskytnuto s TZ Smile music