The Complication v novém singlu představují své temnější já

The Complication/foto: archiv kapely

Východočeská rocková čtveřice The Complication se na začátku roku znovu hlásí o slovo s novým singlem PARAdisE. Ten představuje kapelu v pro ni trochu nezvyklé poloze, protože kromě burácejících kytar a našlapaných bicích tu občas problesknou i syntezátory nebo atypicky zefektovaný vokál.

“Hlavním tématem pro nás při psaní tohohle songu bylo hledání. Hledání nového zvuku, nového přístupu, nových cest,” popisuje baskytarista Michael Schnaubert. “Po třech deskách jsme chtěli vyzkoušet něco nového, co by nás zvukově posunulo. Proto jsme se koukali po producentovi, který nepracuje primárně s rockovými kapelami,” vysvětluje Schnaubert. Singl nakonec vznikl pod producentským dohledem Néra Scartche z MYDY. “Ta spolupráce byla něco úplně jiného, než na co jsme byli zvyklí. Nechali jsme Néra mluvit do všeho od songwritingu až po zvuk kopáku a reálně ten song měl v jeden moment třeba 5 různých verzí,” doplňuje kytarista Radek Jeníček.

V singlu PARAdisE se kluci noří do vod lámaných beatů, nařvaných kytar a nově i syntezátorových linek, aniž by ztratili cokoliv z hitovosti, kterou byly pověstné předchozí nahrávky. “Uvědomili jsme si, že naše zvuková paleta nemusí být omezená jenom kytarami a začali jsme nad produkcí přemýšlet úplně jinak,” potvrzuje Jeníček.

Muzikanti k singlu natočili i temně laděný videoklip, který přímo podtrhuje atmosféru písničky. Režie se opět chopil Radim Věžník, se kterým kapela spolupracovala už v minulosti. “Radim přišel se skvělým nápadem provázat klip příběhově s předchozím singlem Muscles a dopadlo to na výbornou,” pochvaluje si spolupráci bubeník Daniel Jeníček. Spolu s vydáním singlu kluky čeká malé turné po českých městech. “Těšíme se, až lidem všechny nový písničky představíme i v live podobě!” uzavírá Jeníček.

Nejbližší koncerty The Complication:

  • 26.01.   Chodov, Klubovna Čtyřka
  • 27.01.   Praha, Klubovna Dejvice
  • 09.02.   Žamberk, Pivovar U Kance
  • 24.02.   Opava, Pivotéka 13

Text TZ a foto poskytnuto kapelou The Complication