Bubenický soubor Yamato u nás: Bubnováním chtějí zprostředkovat tlukot srdce

Na Yamato se může těšit pět měst

Vynikající japonský bubenický soubor Yamato se k nám opět vrací se zbrusu novou show. Yamato představí v České republice aktuální program nazvaný The Challengers, a to hned šestkrát: ve Zlíně, Brně, Praze (dva termíny), v Pardubicích a Ostravě.

Challengers: výzvy pro tělo i duši

Nový program Challengers, jak už název napovídá, má vyprávět o výzvách. O pokořování fyzických i psychických limitů. Samozřejmou součástí každé show souboru Yamoto je i vizuální složka, která bude tentokrát umocněna kostýmy od známého módního návrháře Kansaie Yamamota. Poprvé tak soubor využije služeb návrháře, dosud do své kostýmy zhotovovali zásadně sami.

Buben ze 400 let starého stromu

Soubor Yamato založil Masa Ogawa v roce 1993 v prefektuře Nara, centru japonské kultury. S několika desítkami tradičních originálních japonských bubnů Wadaiko a obrovským bubnem Odaiko vyrobeného z více než 400 let starého stromu přivádějí již pětadvacet let publikum k úžasu. „Bubny existují od nepaměti a jejich zvuk člověku dokázal vždy učarovat. Vždy, když jsme my – Taiko, bubeníci z Yamato – hráli na naše bubny, dali jsme do toho srdce i duši ve snaze vytvořit zvuk, v kterém se odráží samotný puls života.

Naším bubnováním chceme zprostředkovat tlukot srdce – zvučnou podstatu všeho živého. Během našeho vystoupení cítíme sílu a vášeň toho rytmu, který se nachází v každém koutě našeho světa dávající sílu a odvahu přijmout život takový, jaký je. Toto cítění se snažíme sdílet s naším publikem. Naše intenzivní cvičení nám umožňuje šířit tento puls po celém světě, někdy s jemnou pronikavostí, jindy s nezměrnou silou a vášní. Pak v okamžiku, kdy naše bubnování souzní s tlukotem srdcí našich diváků, vytvoří vlnu energie, která nám dává sílu a vůli bubnovat dál,“ uvádějí sami bubeníci.

Text: Sylva Kaplanová

Termíny vystoupení:

26.10.2018 Kongresové centrum ZLÍN
27.10.2018 Sono Centrum BRNO
29.10.2018 Divadlo Hybernia PRAHA
30.10.2018 Divadlo Hybernia PRAHA
31.10.2018 Ideon PARDUBICE
01.11.2018 Gong OSTRAVA

Napsat komentář