Salamandra, Rimortis a Perseus: Spojeni v metalu

Sobotní Melodka ve znamení metalu

Brněnská Melodka zažila v sobotu 24. listopadu poslední koncert miniturné tří spřátelených kapel. Každá trochu jiná, vyznávající trochu jiný styl, přesto je spojuje jedna vášeň – metal. Dostaveníčko si v Brně dala ostravská power metalová kapela Salamandra, speed metal Rimortis z Poděbrad a heavy metal z Olomouce Perseus.

Názvem Minitour byla označena čtyři vystoupení ve velkých městech. I když nešlo o velké haly, Praha, Ostrava, Olomouc i Brno si vystoupení užily. V Brně toto turné končilo a místní Melodka byla plná metalu lačných fanoušků, kteří své oblíbence neváhali patřičně hlasitě podpořit.

Rimortis i Salamandra slaví letos 20 let na scéně

Rimortis byl založen 1998, letos slaví hezkých 20 let na scéně. Důležitou devizou kapely je výrazný zpěv a melodičnost.
Perseus založil v roce 2009 v Olomouci zpěvák Mirek Spilka, který je vůdčí osobností kapely dodnes. Kapela může být směle považována za jedno z nejvýraznějších místních uskupení tvrdé muziky.
V roce 1998 byla založena ostravská Salamandra. Kapela má zkušenosti z největších českých festivalů rockové a metalové hudby jako Masters of Rock a Basinfirefest, jako jediná z kapel na tomto turné má ve svých řadách ženu – klávesistku, zpěvačku a managerku Hanku Šlachtovou.

Ve stejném složení odjely tyto kapely zdařilé turné už v roce 2015. Byli jste u toho? A letos také?

Text: Honza Švanda

Foto: Peťas Nikon

Napsat komentář