Mark Tremonti: Chuť úspěchu aneb pět důvodů k radosti

I kdyby si Mark Tremonti pobrukoval: „…I have…the time of my life…“, je asi jediným rockerem, kterému bych tuhle vlezlou melodii z Dirty dancing odpustila. On totiž skutečně má víc než jeden důvod si prozpěvovat.

Důvod první

Loni v červnu vydal pod hlavičkou Tremonti již čtvrté studiové album s názvem A Dying Machine a v září se na trhu objevilo dlouho očekávané album Live at the Royal Albert Hall, které se svou mateřskou kapelou Alter Bridge nahrál živě v Londýně během dvou vystoupení s Parallax Orchestra. Obě alba byla velmi dobře přijata fanoušky i kritiky a ke konci roku zaujímala přední příčky na žebříčcích rockových magazínů.

Důvod druhý – americké turné se Sevendust

Po úspěšném evropském turné, v rámci kterého se svou kapelou Tremonti zavítal v listopadu i do Brna, konečně potěšil i americké fanoušky. Se skupinou Sevendust, s jejíž členy Tremontiho spojuje osobní přátelství i stejná mateřská agentura, anoncovali sérii společných jarních koncertů po Americe.

Důvod třetí – nový videoklip

Hýčkán sluncem, vlnami a přízní návštěvníků kultovního ShipRocked festivalu, na kterém právě jako hosté s Tremonti vystupují, vypustil do světa videoklip k písni Throw Them To The Lions z výše zmíněného alba A Dying Machine. Černobílé video sestříhané ze záznamu koncertu v anglickém Manchesteru je již čtvrtým kouskem z tohoto alba, který se dočkal audiovizuálního zpracování. A jako by to nebylo málo, éterem se nese šeptanda o tom, že brzy vyjde i DVD se živým záznamem tohoto koncertu.

 

Důvod čtvrtý – úspěch novely

Vedle prvního koncepčního alba A Dying Machine, jehož stěžejní příběh je tvořen vizí umělé inteligence, spatřila světlo světa i stejnojmenná novela. Mark Tremonti na ní autorsky spolupracoval s Johnem Shirleyem, renomovaným autorem sci-fi literatury. Novelu, hlouběji rozvíjející téma budoucího hypotetického soužití lidí a uměle vyrobených bytostí, vydal Tremonti ve vlastní režii v omezeném nákladu 4 tisíc kusů. Mezi jeho fanoušky se okamžitě stala bestsellerem a první položkou na seznamu dárků pro Ježíška.

V jednom ze svých lednových interview Mark prozradil, že v současné době podepisuje smlouvu s nakladatelstvím na nové vydání a mezinárodní distribuci novely. A výhledově se jeho agenti pokusí nabídnout celý příběh k filmovému zpracování. No nesní o něčem takovém každý autor literární prvotiny?

Důvod pátý – AB6

Poté, co Mark dokončí americké turné s Tremonti a zpěvák Myles Kennedy evropské turné se Slashem a The Conspirators, čeká je další kreativní počin. V březnu se spolu se Scottem Phillipsem a Brianem Marshallem sejdou v orlandském nahrávacím studiu Michaela Elvise Baskettea, aby společně nahráli další, v pořadí již šestou studiovou desku Alter Bridge. Jak Mark, tak Myles předesílají, že už teď mají oba slušnou zásobu rozpracovaných nápadů, a že nová deska, jejíž vydání plánují na podzim, bude skvělá. Asi tomu budeme muset věřit, protože jedním dechem doplňují, že už teď plánují koncerty na r. 2020.
Tento výčet úspěchů cenou Grammy ověnčeného kytaristy zakončím stejně rockersky nekorektní parafrází, jakou jsem ho začala: „…Mark Tremonti rozhodně ani letos nebude sedět v koutě!“.

Text: Magda Šotolová

Foto: Niwy Kováčová

Napsat komentář