Kultovní Ministry si do Prahy přicházejí vybít svůj hněv

Americká industrial metalová legenda Ministry, jejíž počátky sahají až do roku 1981, se po loňském koncertě na festivalu Brutal Assault představí 10. července v pražském klubu Roxy. Už to několikrát vypadalo, že se za existencí Ministry udělá tlustá čára, ale vždycky nějak povstanou z popela a dají o sobě vědět, že se s nimi musí počítat a že rozhodně nepatří do starého železa.

Nafouknutý Trump a vše přeživší Jourgensen

Posledně se takto navrátili vydáním alba Amerikkant v minulém roce. Jak název napovídá, jde o ostrou kritiku amerického politického systému, kde si Ministry opravdu neberou servítky. Vzpomeňme například na loňský Brutal Assault, kdy měli na podiu karikaturu Donalda Trumpa v podobě nafouknutého jehlanu, a to hned dvakrát. V pozadí běžely projekce zachycující texty aktuálně hraných songů, záběrů z propagand a demonstrací, a mnoho podobného.

Stejně jako u mnoha předchůdcu Amerikkanta, i zde do nás Ministry pálí těžký industriální metalový zvuk za doprovodu podladěných kytar, samplů a elektrizujícího hlasu frontmana Ala Jourgensena. Ten mimochodem dlouhé roky soupeřil s Lemmym Kilmisterem v tom, kdo se víc…slušně řečeno, zničí. Stačí si přečíst některé rozhovory s ním o jeho běžném životě, a rozhodně vám mnohdy bude zůstávat rozum stát. Naštěstí už své sklony k závislostem ukočíroval.

 

Ministry valí svou mašinu dál

Al je též jediným původním členem. Jinak se v běžně šestičlenné sestavě vystřídala široká řada muzikantů, mj. např. bubeník Joey Jordison (ex-Slipknot) nebo baskytarista Casey Orr (ex-Gwar). Dosud nahráli čtrnáct studiových alb a současně opět intenzivně koncertují. Letošní turné začíná 16. června na rakouském festivalu Nova Rock a končí 19. července na švédském festivalu Gefle Metal Festival. Koho si s sebou přivezou jako support, prozatím zůstává záhadou.

Rychle pro lístky

Prozatím vám mohu jen doporučit, abyste si zajistili vstupenky včas – třeba už jen posledně na „Brutalu“ jsem nezáviděl masám lidí narvaných pod podiem, kde téměř nebylo k hnutí. A koncert Ministry se jistě stihne vyprodat. Takže 10. července v Praze na viděnou. Vstupenky jsou k dispozici na webu pořadatele obscure.cz.

Text: Mates Šimek

Foro: Radim Hromádko

Napsat komentář