Černokněžníci metalu znovu u nás, tentokrát se představí na Masters of Rock

Na doznívající vlně euforie z prosincového koncertu zastihla fanoušky Dimmu Borgir skvělá zpráva. Norské legendy symphonic black metalu ohlásili letní turné, které odstartují již 18. dubna v norském Oslu. Většinu z 12 naplánovaných koncertů odehrají jako hosté evropských festivalů. A 12. července se představí u nás na největším tuzemském metalovém festu Masters of Rock. V rozmezí pouhých sedmi měsíců tak budou mít čeští fanoušci druhou šanci poslechnout si své idoly opět naživo. Kapela byla původně potvrzena i na konkurenční Brutal Assault, svoji účast zde však bez udání důvodu zrušila.

 

Nová tvorba Dimmu Borgir se v mnohém liší od jejich prvopočátku. Co se nemění, je charismatická vůdčí dvojice Shagrath a Silenoz, a jejich temný a šílený black metalovým orchestrion. Kdo byl v prosinci ve vyprodaném sále Fora Karlín, jistě nezapomene, jak dokázali přítomné čtyři tisíce metalových fanoušků pořádně rozvášnit. Vzhledem k tomu, že u nás Dimmu Borgir koncertovali naposledy před šesti lety, byla to zejména pro mladší fanoušky v publiku první příležitost vychutnat si tuto norskou mašinérii naživo. Kdo prosincový koncert zmeškal, nemusí litovat.

Vstupenky na letošní Masters of Rock jsou stále v prodeji a k vidění zde bude mnoho dalších skvělých kapel. Nezbývá než zabrousit na webovou stránku mastersofrock.cz, kde jsou v prodeji.

Text: Mates Šimek

Foto: Honza Švanda

Napsat komentář