Na pardubickou Tipsport Arenu dohlížel učitel, když zněly hity Pink Floyd

V úterý 26. února se v pardubické Tipsport areně nehrál hokej, přesto se před ní kolem sedmé hodiny večerní srocovaly davy. Ten večer spěchali návštěvníci do sportovní haly za muzikou. Až od protinožců totiž do Pardubic dorazila v rámci svého All That You Love 2019 World Tour jedna z nejúspěšnějších tribute kapel – The Australian Pink Floyd Show. Ano, celý večer se měl odvíjet v duchu toho nejlepšího, čím se legenda Pink Floyd zapsala do historie rocku.

Dříve narozené publikum a vyzrálé rockové hity

Začátek vystoupení byl naplánován netradičně již na 19. hodinu a sportovní hala – včetně plochy – byla upravena k sezení. Že to byl dobrý nápad, potvrzovala věková skladba návštěvníků, většina z nich se pyšnila stříbrem ve vlasech. Nic naplat, zatímco rockové hity Pink Floyd lety zrají jako víno, k nám fanouškům se běh času chová poněkud macešsky.

Pastva pro uši i oči.

Celá show byla odstartována s několikaminutovým zpožděním skladbou Obscured by Clouds odehranou za průsvitnou oponou. Ta spadla dolů vprostřed druhé skladby When You’re In, a teprve v tom okamžiku se celé vystoupení rozjelo naplno. Není tajemstvím, že se členové této revivalové kapely snaží o maximální autenticitu vystoupení, takže si posluchači mohli vychutnávat nejen gilmourovsky klenutý zvuk kytary a watersovskou dikci zpěváků, ale taktéž úžasnou světelnou výpravu. Přestože projev muzikantů byl až na vlnící se vokalistky statický, světla, lasery, video projekce a obří nafukovačky se postaraly o fascinující show. Do přestávky, která vystoupení rozdělila, zazněly například kultovní skladby Another Brick in the Wall, nádherná Wish You Were Here a nebo ikonická Money.

Fanoušci se rozjeli až později

Po krátké přestávce kapela navázala tesknou Shine On You Crazy Diamond následovanou Learning To Fly a Pigs s orwellovským podtextem. Zvuk byl křišťálově čistý a muzikanti na pódiu odváděli skvělou práci. Jediným mráčkem na jinak perfektním večeru tak byla snad jen malá spontánnost diváků. Až v druhé půli večera se k povinnému potlesku na konci písní začalo ozývat i pochvalné hvízdání a pokřikování, k podpůrnému aplausu v průběhu písní se však muzikantům vyhecovat diváky nepodařilo.

Teprve až závěrečná píseň oficiálního programu Run Like Hell konečně zvedla diváky ze sedaček, a ti si ji užili spontánně tančíce a tleskajíce. Jediným přídavkem, a zároveň rozloučením s kouzelným večerem, pak byla píseň Comfortably Numb, kterou diváci odzpívali spolu s kapelou.

Dle rozzářených tváří kolem sebe se odvažuji tvrdit, že Pragokoncert měl s tímto importem „from Down Under“ šťastnou ruku a tímto koncertem potěšil zejména fanoušky, kteří nikdy neměli příležitost zažít atmosféru vystoupení Pink Floyd na vlastní kůži.

Text a foto: Magda Šotolová

Author

Napsat komentář