Miloš Meier zahrál v Praze na pódiu pokřtěném jeho idoly

Miloš Meier pokračuje ve svém úspěšném bubenickém tažení po republice. Po jarní šňůře koncertů „syndromoval“ i v Praze v Lucerna Music Baru.

V Lucerna Music Baru z hlediště na jeviště

Právě sem chodil Miloš Meier jako patnáctiletý studentík konzervatoře nasávat atmosféru světového bubenického umění a obdivovat své idoly. Bylo mu proto zajisté ctí postavit se nyní sám se svým vlastním sólovým projektem Drumming Syndrome na pódium, které před lety opanovaly takové veličiny jako Dave Weckl, Denis Chambers či Manu Katche. Bylo slušně zaplněno, vyprodáno však nebylo, patrně i proto, že o kousek dál ve Foru Karlín burácela metalová opera Avantasia.

Bicími zaplnil celé pódium

Miloš Meier je velký profesionál a poctivé přípravě na koncerty věnuje mnoho času. To se zúročilo i na pražském koncertě. Pódium, kam se obvykle vejde celá kapela, dokázal zaplnit sám se svou bicí soupravou a svou hrou. Setlist bývá pro celé turné stejný – Miloš hraje známé rockové a metalové skladby upravené do svého Drumming Syndrome stylu, taktéž filmové melodie či vlastní kompozice. Po koncertě pořádal dlouhou autogramiádu, kdy si i po vyčerpávajícím bubenickém výkonu dokázal najít čas pro svoje příznivce.

Chodí i kamarádi z branže

Milošovy bubenické koncerty navštěvují i odborníci a kolegové z branže. Tentokrát tomu bylo také tak – na svého spoluhráče a kamaráda z kapely Dymytry se přišel podívat jejich kapelník Jiří „Dymo“ Urban, zahlédli jsme také duo muzikantů z kapely HarlejTondu Rauera a Milana Hoffmanna.

Text: Petr Chán, Sylva Kaplanová

Foto: Petr Chán

Napsat komentář