Metalfest zná svůj program: kdy zahrají Dee Snider, Korpiklaani nebo Arch Enemy?

Pořádající agentura Pragokoncert zveřejnila časový rozpis Metalfestu. Fanoušci tedy již začali plánovat čas, který během tří festivalových dnů stráví v Amfiteátru Lochotín v Plzni. Největší hvězdy Dee Snider a Arch Enemy budou podle očekávání festival zakončovat. Sobotní odpoledne a večer však také nabídne velice zajímavý program: Gus G, Stratovarius, nebo Amon Amarth.

Právě poslední uvedená kapela vydá 3. května těsně před Metalfestem své nové album The Berserker. Aby nás Amon Amarth trochu nalákali, vydali 20. března nový videoklip k songu Raven’s Flight.

 

V pátek se očekává největší nával na Powerwolf

Celý program odstartují v sobotu v deset hodin Törr. Opět nás poctí návštěvou také Kissin‘ Dynamite, takže pokud jste nestihli jejich koncert u nás v posledních letech, máte nyní příležitost. A od pozdních odpoledních hodin bude už postupně přituhovat: Axxis, Septicflesh, Amorphis,HammerFall, Powerwolf. Právě od těch si pořadatelé slibují kolem půl desáté večer největší návštěvnost za celý pátek.

 

V sobotu si to k nám konečně namíří Gus G i Amon Amarth

Úvod sobotního dne bude opět patřit českým kapelám. Na GATE Crasher i Forrest Jump se vyplatí přivstat si i po propařené noci. Velmi rádi přivítáme také řeckého kytarového mága, který si říká Gus G. V loňském roce vystoupil v naší republice na festivalu Rock Heart. Teď tedy máme konečně přiležitost vychutnat si jeho umění i v západočeském kraji na Metalfestu. Následovat budou v podvečer Beast in Black se svým pověstným vokálem v osobě Yannise Papadopoulose. A pak už bude prostor pro ty největší, avšak velmi různorodé hvězdy sobotního dne: symfometalové Stratovarius, temné Cradle of Filth s částečně českým obsazením, a Vikingy Amon Amarth.

 

Vyvrcholení festivalu obstarají Dee Snider a Arch Enemy

Nedělní program slibuje pár velmi výrazných jmen. Nejen ten, kdo si pamatuje stále ještě relativně čerstvé vystoupení Almanac na Masters of Rock 2017, ten si zajisté na partičku kolem Victora Smolskiho zajde znovu. Po nich to rozpálí thrasheři Death Angel. Zcela z jiného soudku bude navečer vystoupení folkmetalových finských Korpiklaani. Festival následně dospěje ke svému vyvrcholení večerními koncerty Dee Snidera a Arch Enemy. Někdejší král „glam rocku“, který kraloval v čele Twisted Sister, je stále energickým frontmanem, jak naší republice předvedl již jednou před dvěma lety. Arch Enemy rozodně nejsou „jen Alissa„, i když je modrovlasá frontmanka naprosto nepřehlédnutelná a hlavně nepřeslechnutelná. Tvrdě, možná někdy t(aj)emně a rozhodně melodicky – tak bude v jejich podání zakončen letošní Metalfest.

Vstupenky jsou stále ještě v prodeji na webu mastersofrock.cz.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

 

 

Napsat komentář