Pražskému večeru hvězd tvrdších metalových žánrů vévodili Septicflesh

Čtyři metalové veličiny se ve čtvrtek v plné parádě předvedly v pražském klubu Futurum. Zde si dali dostaveníčko ti, kdo vyznávají tvrdší odnože metalu a nebojí se sáhnout ani na ty temnější struny. Hlavními hvězdami večera byli antičtí Řekové Septicflesh.

Science of Disorder: fans zvládli aplaus i za dva

Úvod obstarali metalcoreoví Science of Disorder ze Švýcarska. Klub se pozvolna zaplňoval a před pódiem situovaným tak, že kapely i fanoušci v prvních řadách si byli doslova na dosah ruky, se pomalu vytvářel hustý zástup. Science of Disorder hráli především songy z nové desky Private Hell. I přesto, že hráli jako první, tedy možná před trochu méně početným publikem, dostalo se jim pořádného aplausu.

Diabolical: jedním slovem Zatmění

Výrazně ponurejší a temnější atmosféru přinesli švédští Diabolical. Na scénu přišli všichni čtyři zahalení do černých hábitů a pozvolna spustili svůj set, sestávající se především z letos vydaného alba Eclipse. Často působili až doom metalovým nádechem při pomalejších pasážích, jak jsme u této, dá se už říci, legendy zvyklí. Nejen díky tomu byla atmosféra tohoto večera opravdu pestrá – všechny čtyři kapely, se kterými jsme měli tu čest, se mezi sebou výrazně lišily.

Krisiun: řežba, co neztrácí na rychlosti

Poté, co se Diabolical odebrali z pódia, se po krátké pauze najednou objevilo brazilské death metalové trio Krisiun a pořádná nekompromisní řežba mohla začít. I po 30 letech od založení jsou Krisiun stále neskutečně rychlí a po instrumentální stránce lze jen dodat, že jsou opravdu skvělými muzikanty. Podobně jako předchozí dvě uskupení, i Krisiun nedávno vydali nové album s názvem Scourge of the Enthroned a předvedly většinu songů právě z tohoto opusu. A do toho zahrnuli cover staré známé Ace of Spades, čímž uctili Lemmyho.

Dožadovali se, aby všichni pod pódiem pařili jak šílení, o což se nemuseli dvakrát prosit. Během celého koncertu bylo chvílemi nemožné vydržet několik vteřin na jednom místě, samozřejmostí byla wall of death a moshpit zřídkakdy ustával. Baskytarista Alex Camargo opakovaně děkoval za podporu a se svými dvěma bratry do nás pouštěli jednu vypalovačku za druhou.

Septicflesh: z kouře vyvstane i nová deska

Brzy celý Futurum klub potemněl, spustilo se tajemné intro a znenadání před námi stáli řečtí vyznavači antiky Septicflesh, kteří začali klipovkou Portrait of a Headless Man. Setlist měli poskládaný skvěle, dočkali jsme se takových opusů jako Pyramid God, Communion (stejnojmenné album zaznamenalo velmi výrazný úspěch), Anubis nebo Persepolis. Baskytarista Seth nás neustále vyzýval k tomu, abychom ukázali, co v nás je. Po každém songu se pódium zahalilo do kouře, celá kapela zmizela a opět se zjevila, když mračna páry opadla. Na konci Seth oznámil, že se brzo vrátí, a to i s novým albem.

S pomyslným posledním pádem opony nezbývá než říci, že to byl velmi rozmanitý metalový večer, kdy každá kapela nabídla úplně odlišnou podívanou.

Text: Mates Šimek

Foto: Niwy Kováčová

Author

Napsat komentář