Metalfest, den první: potěšil Törr, nadchli Septicflesh, velký kotel měli Powerwolf

První červnový víkend je na naší scéně tvrdé hudby již tradičně vyhrazen Metalfestu konanému v amfiteátru Lochotín v Plzni. Rocksound má na místě samozřejmě také své „ležení“ a průběh festivalu od prvního do posledního dne pro vás dokumentuje slovem i obrazem.

Törr vynahradil fanouškům loňskou indispozici

První den Metalfestu zahájili legendární Törr, kteří tak fanouškům vynahradili loňské vystoupení neuskutečněné z důvodu nemoci Oty Hereše. Na úvod skvělý black’n’roll v českém podání. Štafetu přebrali čistě instrumentální a na poslech příjemní Long Distance Calling, kteří na nějakou dobu poněkud uklidnili atmosféru.

Zpěvák Kissin‘ Dynamite na trůně a „řečtí polobozi“ z mlhy ven

O poznání veseleji bylo při power metalových Majesty. Navíc přálo počasí, bylo příjemně pod mrakem. Hned nato se přihnali glamrockoví Kissin‘ Dynamite, kteří též dokázali pořádně rozbouřit davy. Zpěvák si dokonce nechal přinést trůn, ze kterého odzpíval song I Will Be King. Podobně na veselé notě pokračovala i německá heavy/powermetalová stálice Axxis. Zpěvák často bavil diváky, když se snažil mluvit česky či když si na pódium si vytáhl jednu dívenku z předních rad, která přicestovala až z Ruska.
Poté se vše otočilo o 180 stupňů, přesněji řečeno přišla rázná žánrová změna. Z mlhy se zjevili „řečtí poloboziSepticflesh. Měli jsme tu čest se symfonickým death metalem s antickou tématikou.

Hammerfall: Zapálení našich srdcí

Po čtyřech měsících jsme si dali repete s finskými náladotvůrci Amorphis. Stejně jako ve Zlíně, i tentokrát do setlistu napasovali především songy z nového alba Queen of Time. Velmi oblíbení Hammerfall, kteří momentálně pracují na novém albu, přidali do svého devadesátiminutoveho setu dlouho nehrané songy jako Heroes nebo Legion, a samozřejmě nás neopustili bez „zapálení našich srdcí“, tedy Hearts on Fire.

Powerwolf – v popularitě rychle progresující

A tečku za tímto nabitým dnem udělal jeden z headlinerů festivalu, německá, v popularitě rychle progresující pětice Powerwolf. Celé to šlapalo jako hodinky, včetně šlehajících plamenů a kouřových efektu, jak už jsme u Powerwolf zvyklí. Zpěvák Attila Dorn si rovněž neodpustil několik vtipných průpovídek. V jedenáct hodin bylo hotovo – a dveře na afterparty v areálu a jeho okolí byly otevřené.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda

Author

Napsat komentář