Rock The Opera v Novém Jičíně: s Prague Philharmonic Orchestra si zazpívají i Sabina Křováková a Lenka Hrůzová

Nový Jičín zažije na konci července spojení legendárních rockových písní se silou symfonického orchestru. Show Rock The Opera přijede představit Prague Philharmonic Orchestra se sólisty, mezi nimiž budou i známé tváře – Sabina Křováková a Lenka Hrůzová.

Smyčce a elektrická kytara

27. července se amfiteátr Skalky v Novém Jičíně zaplní rockovými fanoušky i příznivci symfonického pojetí populární hudby. Prague Philharmonic Orchestra a její dirigent Friedemann Riehle vsadili tentokrát na rockovou klasiku, která psala dějiny populární hudby druhé poloviny minulého století. Že smyčce mají v symfonickém orchestru podobně velký význam a důležitou úlohu jako v rockové kapele elektrická kytara, je dobře známo. Nyní se tyto dvě síly spojují v jednu.

Po celé Evropě

Rock The Opera je program, který má úspěch po celé Evropěv Nizozemí, v Německu, Rakousku, Řecku, Turecku, v Moskvě, v Polsku, Belgii, Norsku a mnoha dalších zemích. Během jedinečné show zazní hity Deep Purple, AC/DC, Pink Floyd, U2, Queen, Led Zeppelin a dalších velikánů klasické rockové hudby.

Hudební vystoupení dalších umělců

Dále v programu vystoupí kapela Leon, Lenka Hrůzová se svou kapelou LoGarytmy, Sabina Křováková s kapelou a písničkář Vladan. Lenka Hrůzová i Sabina Křováková zazpívají některé písně spolu se symfonickým orchestrem.
Vstupenky lze zakoupit v síti TICKETSTREAM a na předprodejních místech města Nový Jičín. Akce se koná ve spolupráci s městem Nový Jičín a agenturou VLTUR.

Text: Sylva Kaplanová, foto: archív Rock The Opera

 

Napsat komentář