Equilibrium vydávají novou desku a oslavují Matku Zemi v klipu Final Tear

Equilibrium

Folk epic metalová skupina Equilibrium se letos v létě vrátila na legendární festival Masters Of Rock ve Vizovicích, kde předvedla skvělou show a navnadila tak své fanoušky na chystající se bouři v podobě nového alba. To vyšlo 23. srpna 2019 u vydavatelství Nuclear Blast pod názvem Renegades. Klipovou podobu dostal singl Final Tear, video si můžete prohlédnout již nyní.

Noví členové přidali čistý zpěv a klávesy

Skupina vznikla v německém Mnichově v roce 2001. Za svou dlouholetou historii vyměnila několik členů a prošla i žánrových vývojem. Novými členy, kteří se na desce Renegades představují, jsou Skadi Rosehurst (klávesy) a Martin „Skar“ Berger (basa, zpěv). Ti obohatili zvuk kapely o nové prvky, čistý zpěv a výraznější zvuk kláves, které v minulosti kapela příliš nepoužívala. Album produkoval švédský producent Robin Leijon.

Klip k písni pro Matku Zemi

V den vydání desky navíc skupina překvapila videoklipem Final Tear, který uveřejnili na své facebookové stránce společně se vzkazem pro fanoušky. „Čekání je konečně u konce, dnes vydáváme nové album Renegades. Do této nahrávky jsme vložili spoustu práce a vášně, je to náš nejosobitější počin. Zároveň vydáváme nový videoklip k Final Tear, která je pravděpodobně nejdůležitější skladbou na albu. Equilibrium vždy psali hudbu s respektem k naší planetě a jejím obyvatelům, zejména těm, kteří žijí v menšině a nemají žádný hlas. Tahle skladba je převážně o nich.“

Text je tedy zaměřený na samotnou Matku Zemi a její bohatství, které nám dává a které bychom měli my lidé chránit. V klipu naleznete záběry na jednotlivé namaskované členy, krásy přírody v podobě různých scenérií a dívku chodící po lese. Na závěr kapela přidala vzkaz se zvláštním poselstvím.

Turné 2020: Equilibrium se podívají i do Prahy

Začátek roku 2020 se u Equlibrium ponese v duchu turné mapující bezmála třicet zastávek po celé Evropě. Nechybí ani zastávka v Praze s magickým datem 2. února 2020, kdy se skupina vydá dobýt klub Nová Chmelnice. Koncert si vzala do režie agentura Pragokoncert. Na turné Equilibrium doprovodí Lord Of The Lost, Nailed To Obscurity a Oceans. Lístky na pražský koncert je možné zakoupit na oficiálním webu Masters of Rock za cenu 650 Kč.

Text: Šárka Vlachová, Honza Švanda

 

Napsat komentář