Dymytry vypouštějí z nové desky Revolter videoklip s Fabianou Bytyqi

Dymytry

Dymytry chystají pro své příznivce podzim opravdu nabitý novinkami. Připravovaná deska Revolter spatří světlo světa 7. října. Následovat bude turné, které vyvrcholí třemi „Monstrum“ koncerty v Praze, Brně a Ostravě. Novou desku se kapela rozhodla představit hned čtyřmi singly v podobě videoklipů, které bude zveřejňovat čtyři týdny po sobě vždy v neděli večer.

Dymytry si pochvalují přípravy nové desky Revolter v Německu

Dymytry v posledních pár letech opravdu vyrostli. Již v roce 2012, kdy na ně začínalo chodit čím dál více lidí, se vydali na cestu, která vyvrcholila loňskými oslavami patnácti let existence. Ty měly mimo jiné podobu koncertu Monstrum v Praze, o půl roku později znovu v Praze a v Ostravě. Současně s těmito úspěchy vykročili i po hudební stránce trochu jiným směrem než dříve. V jejich tvorbě ubylo syrovosti, které si fanoušci tolik cenili v jejich začátcích, a přibylo elektronického zvuku a propracované produkce.
Té se na novém albu ujal renomovaný německý producent a studiový odborník Kristian Kohle Kohlmannslehner, který pracuje s německými i evropskými hvězdami Hämatom, Powerwolf či Eskimo Callboy.

A jaká tedy deska bude? O své dojmy se podělil kapelník Jiří „Dymo“ Urban: „Tahle deska představuje to nejlepší, co v nás je. Věřím, že s ní ukojíme nejen naše metalu chtivé fanoušky, ale také ty, kteří si oblíbili modernější a elektronickou tvář Dymytry.“ Dymo si také pochvaluje spolupráci s producentem: „Kohle nás očaroval svými nápady, pozitivní energií a obrovskou profesionalitou. Je to člověk, kterému můžete svěřit svou kapelu a nemusíte se ničeho bát nebo ho dokonce hlídat, prostě si celé to nahrávání jen užíváte.“

Fabiana Bytyqi má v klipu Dymytry „zůstat stejná“

K novým písničkám připravili Dymytry hned čtyři klipy. Prvním singlem se stala skladba Zůstaň stejná. O scénář a režii filmového ztvárnění písně se postaral Zbyněk Raušer. Přál si, aby zápas v klipu byl autentický, proto si do hlavních rolí vybral profesionální boxerky Fabianu Bytyqi a Lenku Kardovou. Fabiana, řečená Andělská pěst, je mistryní světa organizace WBC.

 

Podzim u Dymytry: další klipy a turné

Po následující tři podzimní neděle můžeme očekávat další tři klipy. Fanouškům tak příjemněji uteče čas do začátku podzimního turné k albu Revolter. Tam Dymytry podpoří rovněž stále populárnější kapela Trautenberk. Začíná se 26. října v hale Výstaviště v Českých Budějovicích, velkolepý závěr bude soustředěný do tří megakoncertů s názvem Dymytry Revolter Monstrum Show.

Text: Sylva Kaplanová, foto: David Havlena

Termíny podzimních koncertů kapely Dymytry

Dymytry Revolter Tour

26.10. České Budějovice

1.11. Karlovy Vary

2.11. Plzeň

9.11. Liberec

15.11. Zlín

16.11. Trenčín SK

29.11. Pardubice

30.11. Znojmo

6.12. Havlíčkův Brod

7.12. Bratislava SK

DYMYTRY REVOLTER MONSTRUM SHOW

13.12. Brno

14.12. Ostrava

19.12. Praha – O2 Universum

Napsat komentář