Aleš Brichta oslaví 60. narozeniny velkým koncertem ve Foru Karlín

Aleš Brichta

Aleš Brichta, jedna z největších osobností české hudební scény a zakládající člen naší nejvýznamnější metalové kapely Arakain (1982) chystá velkolepou koncertní oslavu svých 60. narozenin, a to symbolicky 6. 10. v pražském Foru Karlín. Spolu s ním zde vystoupí i mnoho hostů a kamarádů, kteří ho doprovázeli a stále doprovázejí na cestě jeho více než pětatřicetiletou hudební kariérou.

Večer plný hostů

Aleš vystoupí se svou kapelou Aleš Brichta Project, kterou založil koncem roku 2012. Tato formace prozatím vydala dvě albaÚdolí sviní a Anebo taky datel. Pravidelnou součástí jejich repertoáru jsou i některé songy z dob Alešova působení v ArakainuGladiátor, Apage Satanas nebo Ztráty a nálezy.
Mezi významnými hosty se zde představí trojnásobná vítězka ankety Zlatý Slavík Eva Pilarová, která se shodou okolností narodila na den přesně o 20 let dříve než Aleš. Dalším neméně známým hostem bude Petr Janda, který je už více než 55 let frontmanem české rockové legendy Olympic. Petr navíc nedávno oznámil, že dokud bude moct hrát, nemá Olympic důvod končit. Připojí se i zpěvák a muzikálový herec Josef Vojtek (Kabát). Jeho kolega z branže Kamil Střihavka (BSP, Leaders) se rovněž přidá ke gratulantům, stejně tak jako zpěvák Petr Kolář, který převzal pěvecký post v Arakainu po Brichtově odchodu v roce 2002. V současné době se věnuje své úspěšné sólové dráze a zahrál si i v několika muzikálech.

Kromě toho během večera vystoupí Alešovi kamarádi Doctor P.P, Lou Fanánek Hagen (Tři sestry), Dan Horyna (Vitacit), Lucie Roubíčková (Black Bull) a skupina Hattrick. V jednání je i speciální zahraniční host. Celým večerem vás bude mluveným slovem provázet herec, komik a režisér Tomáš Měcháček.

Koupí vstupenky podpoříte dobrou věc

Pro vás všechny, kteří máte rádi českou rockovou a metalovou klasiku, to bude jistě nezapomenutelný večer plný českých hvězd. Aleše Brichtu již delší dobu trápí zdraví, každopádně tento večer mu jistě vlije novou energii do žil a zpevní jeho vůli se svými potížemi bojovat. Koupí vstupenky navíc každý účastník podpoří dobrou věc, protože z každého prodaného kusu půjde 30% ceny na charitativní účely.

Text: Mates Šimek, Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda, archiv zpěváka

Napsat komentář