Arakain křtil komiks a vyjíždí na turné, nová deska už je zlatá

Arakain křtí komiksovou trilogii Metal: Temné noci a přebírá Zlatou desku

Sedm zastávek turné, sedm koncertních křtů. Arakain vydal album Jekyll & Hyde a nyní se s ním chystá na podzimní šňůru. Ještě předtím ale kapela převzala zlatou desku a stala se kmotry metalem načichlého komiksu.

Začátek turné v tradiční baště tvrdé muziky

Arakain zahajuje své podzimní turné k aktuální desce Jekyll a Hyde v pátek 18. října v tradiční baště tvrdé muziky – v Plzni. S otevřenou náručí ho přijme nedávno zrekonstruovaný KD Šeříková, který často hostí českou rockovou a metalovou špičku i zahraniční hosty jako U.D.O. či Destruction.

Dvě rozdílné předkapely

Jako hosty si Arakain tentokrát bere s sebou dvě kapely, které nemohou být rozdílnější. The Agony jsou dívčí partička, která do diváků hrne mladistvý, lehce alternativní rock/metal. Muzika Booters je zajímavou směsicí crossoveru, grunge, hardrocku a popu.

Křest alba na každé zastávce turné

Po nich se už ale bude dobývat těžký kov: Arakain na jaře vydal novou desku Jekyll & Hyde, která je jednou z těch tvrdších, a zajisté dojde i na pár kousků z ní. Jednotlivé koncerty turné budou mít zároveň i podobu koncertního křtu alba. Aby fanoušci mohli prožít atmosféru křtu kdekoli v republice, bude album symbolicky pokřtěno na každé zastávce turné.

Album už má zlatou desku

Album mezitím již stačilo získat první ocenění – v úterý převzali členové Arakainu zlatou desku v prostorách knihkupectví Luxor. „Těší nás, že se nám v takto krátké době od vydání CD podařilo získat zlatou desku. O to víc, když jsme CD vlastně poprvé vydávali mimo hlavní jarní a podzimní turné, ale startovali jsme s ním festivalovou sezónu. Děkujeme všem fanouškům za obrovskou přízeň, a především za to, že nám dokazují, nakolik si nás váží právě tím, že si CD zakoupili. Těšíme se na ně na našem podzimním turné, kde společně s nimi chceme oslavit nejen zlatou desku, ale zároveň si tenhle jeden velký mejdan pořádně užít“, říká Jiří Urban, kytarista a zakládající člen kapely.

Batman slaví 80 let. Arakain pokřtil komiks Metal: Temné noci

V Luxoru měli členové Arakainu ještě jednu důležitou úlohu. Tento rok slaví oblíbená komiksová postava Batmana 80 let. Nakladatelství CREW mu uchystalo speciální dárek – komiksovou trilogii Metal: Temné noci, a právě členové Arakainu se stali jeho kmotry. Zařadili se tak po bok groove/deathmetalové legendy Sepultura, která byla tematickým spojencem jeho zahraničního vydání v Brazílii.

Speciální plakát od Jonáše Ledeckého

Na základě této spolupráce byl pro Arakain připraven speciální podpisový plakát, kde jsou jednotliví členové vyobrazení jako komiksové postavičky. Jeho autorem je známý výtvarník a komiksový kreslíř Jonáš Ledecký. Plakát bude fanouškům k dispozici při autogramiádách na nadcházejícím turné Jekyll & Hyde. Kniha Metal: Temné noci bude na koncertech rovněž k zakoupení v Arakain stánku na všech zastávkách turné.

Termíny turné:

18. 10. Plzeň, KD Šeříková
25. 10. Zlín, Masters of Rock Café
31. 10. Brno, Sono
01. 11. Ostrava, DK Akord
02. 11. Hradec Králové, Denoche
08. 11. Praha, KD Ládví
15. 11. Polná, KS Zámek

Text: Kateřina Hejčová, Sylva Kaplanová, foto: Jan Altner

Author

Napsat komentář