Arakain v Polné zakončil turné, známe už termíny na jaro

Arakain křest cd

Arakain funguje 37 let a na svém kontě má oficiálně devatenáct alb. To nejnovější se skupina rozhodla pokřtít v rámci svého podzimního turné. A my jsme u toho nesměli chybět ani na závěrečném koncertě 15. 11. v Polné.

Dvě předkapely a zaplněný sál

Start celé akce byl stanoven na osmou hodinu večerní. Už před samotným začátkem se v sálu pohyboval hojný počet fanoušků s tričky nesoucí jméno Arakainu a obsluha čepující pivo měla značně napilno.
Jako první předkapela se představili rodáci z Prahy, Booters. Kapela uvádí, že kombinuje crossover, hard rock, pop a grunge. Kombinace těchto stylů se na první pohled může zdát poněkud bláznivá, opak je však pravdou. Kapela na pódiu srší energií a komunikuje s fanoušky. Publikum však bylo natěšené na hlavní hvězdu večera, a tak působilo zprvu poněkud nepřístupně. To se ale změnilo v druhé části koncertního setu, kdy jsme mezi davem zahlédli první zdvižené „paroháče“, což kapela také ocenila.
Čistě dámskou jízdu předvedly jako druhé v pořadí The Agony pocházející taktéž z Prahy. Zpěvačka Nikola Kandoussi, která působí v kapele také jako kytaristka, má velký hlasový potenciál a zbytek kapely ji perfektně doplňuje. Mohli jsme slyšet skladby jak z posledního alba, tak i z prvotiny této party.

Dr. Jekyll, Mr. Hyde na scénu

Arakain se přiřítil okolo půl jedenácté večerní. Většina fanoušků se od zámeckého baru přemístila zpět pod pódium, aby své hrdiny jaksepatří přivítala hlasitým potleskem a skandováním. Polnou si kapela obvykle vybírala jako úvodní zastávku svých turné, tentokrát zde naopak turné končila.
Na podzimní šňůru Arakain vyrazil s nejnovějším albem Jekyll & Hyde, které vyšlo letos na jaře. Honza Toužimský s kapelou v zádech přivítal celý sál skladbou Dnes ještě ne ve velkém stylu.

Každý koncert byl křtem alba

Přibližně v půlce koncertu došlo na onen důležitý okamžik večera. Honza Toužimský pronesl pár slov, kdy vyzdvihl přítomnost fanoušků při slavnostním okamžiku křtu desky, přičemž vyletěl špunt – a už se proudem křtilo. Fanoušci jásali a tleskali nadšením.

Setlist: hodně nových skladeb

Speciální byl každý koncert tohoto turné i z jiného úhlu pohledu. Tradiční set kapely se poněkud obměnil a točil se z velké části kolem alba Jekyll & Hyde. Měli jsme možnost slyšet naživo například skladby Kompromis, To co chceš mít, Hathor i některé další. V setu však nechyběly ani známé pecky jako Apage Satanas, Půl století nebo i nějaký čas nehraná Jesus Business.

Jarní turné: první koncert už v lednu

Arakain tento večer opět dostáli své pověsti a je důležité říci, že i po tolika letech působení na hudební scéně je vidět, že mají stále co nabídnout. A vy, kdo jste se na žádný z koncertů turné nedostali, nebo si naopak chcete tento zážitek zopakovat, vězte, že Arakain už už zveřejnil termíny jarní části turné Jekyll & Hyde. První koncert je dokonce už v lednu!

Termíny turné:

25. 01. Karlovy Vary, Lidový dům
06. 03. Kolín, MSD
07. 03. Jindřichův Hradec, KC Jitka
13. 03. Kozojedy, KD (PS)
14. 03. Lnáře, KD
21. 03. Valašské Klobouky, KD
03. 04. Teplice, DK
04. 04. Jablonec nad Nisou, Eurocentrum
23. 04. Trutnov, SCT UFFO
24. 04. Zábřeh, KD
25. 04. Rumburk, DK Střelnice

Text: Šárka Vlachová, foto: Petr Klepetko

Author